Krka produžila krizu Splita u direktnom dvoboju za ostanak u ABA ligi

Splićani su upisali novi, treći u nizu, poraz u ABA ligi.

U direktnom dvoboju za ostanak u ABA ligi Split je upisao poraz kod Krke pa su se tako sada ove dvije momčadi bodovno izjednačile, no Split je u prvom međusobnom dvoboju slavio sa 10 razlike, što Krka večeras nije uspjela nadoknaditi (87:84). Ipak, Split je trenutno posljednji na tablici, Krka je na pobjedu više, ali i utakmicu manje od našeg predstavnika…

Nakon vrlo dobrog prvog poluvremena (46:49), Split je korak sa Krkom izgubio u trećoj četvrtini koju je domaćin dobio 23:11 i preuzeo kontrolu rezultata. Uhvatili su Žuti zaostatak u posljednjoj četvrtini, došli na -3, no Krka je serijom 12:0 ponovno značajnije pobjegla.

Činilo se u tim završnim minutama da će domaćin uhvatiti željenih 11 razlike, no nisu iskoristili nekoliko uzastopnih napada, Split ih je realizirao i tricom Perkovića sa zvukom sirene smanjio za samo -3 za kraj.

Miha Lapornik je za Krku ubacio 25 poena, a Adonis Thomas 23.

Kod Splita Toni Perković i Shanon Shorter svaki po 18.