Kup Kreše Ćosića, četvrtfinale: Dubrava nije dozvolila Brokerima iznenađenje

Odigran je prvi susret četvrtfinala završnice Kupa, koji se igra na Gripama.

Dubrava je rutinski odradila prvu obavezu na završnici Kupa, pobjedom nad prvoligašem Vrijednosnicama.

Zagrepčani su krenuli silovito i poveli 12-0, no do kraja četvrtine Osječani uspijevaju prepoloviti prednost (20:14).

U drugoj četvrtini igralo se u izmjeničnim naletima jednih pa drugih. Dubrava je pobjegla na +9 (23-14), Vrijednosnice potpuno okrenule rezultat za prvo vodstvo 35-36. Završnica prvog poluvremena pripala je Dubravašima koji s pet povezanih poena osiguravaju mirniji ulazak u nastavak susreta (42-38).

U nastavku utakmice Dubrava u 25. minuti stiže do dvoznamenkaste prednosti 53-43 i počinje trasirati put prema polufinalu. Igra Vrijednosnica se u tim trenucima raspala, u 28. minuti već je bilo 63-43, a pitanje pobjednika riješeno. Do kraja susreta Osječani nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti tek neznatno ublažiti poraz (87:80).

U pobjedničkim redovima istaknuli su se Karlo Vragović (18 poena, 7 asistencija), Dario Kuzmanović (14 poena), Andrej Matić (13 poena, 6 skokova) te double-double dvojac Jean-Francois Rajaofera (13 poena, 10 skokova) i Kenan Karahodžić (12 poena, 10 skokova).

kod Osječana su prednjačili Robert Kujundžić s 18 poena i 8 skokova i Ashton Makai Jamar s 14 poena i 5 asistencija.