Kup Krešimir Ćosić: Bosco u Osijeku osigurao završnicu, Kvarneru sudar prvoligaša

Bosco je preko Vrijednosnica došao do završnice Kupa, a prvoligaški obračun Kvarner-Zagreb, pripao je ekipi iz Rijeke.

Košarkaši KK Kvarnera 2010 plasirali su se među najboljih osam ekipa Kupa Krešimir Ćosić. U osmini finala na domaćem terenu pobijedili su ekipu KK Zagreb rezultatom 68:66.

Od samog početka ni jedna ekipa nije uspjevala napraviti veću prednost. Ipak, domaćini su bili nešto aktivniji i precizniji pa su na odmor otišli s prednošću 36:31. Činilo se kako će Kvarner 2010 prelomiti utakmicu tijekom početka treće četvrtine kada su poveli s 41:33, no  KK Zagreb se vraća u utakmicu te serijom pogodaka prelazi u vodstvo pri 50:44.

Kvarner 2010 je sustigao vodstvo gostiju, a u izjednačenoj završnici imali su više umijeća i odnijeli pobjedu. Sekundu prije kraja Dino Butorac je imao priliku zapapriti u ime gostiju, ali je njegov pokušaj za tri poena bio neuspješan.
Kod domaćina se istaknuo Courtney Fells s 15 poena te Daniel Zovko s 9 skokova. Kod gostiju bolji od ostalih bili su  Dino Butorac i Bruno Levanić-Kutni s po 13 poena.

U maloj dvorani Gradskog vrta u Osijeku Bosco je pobijedio domaće Vrijednosnice Osijek s 86:79 i time osigurao plasman na završnicu Kupa.

Ekipa Bosca odigrala je odličnu prvu četvrtinu, nametnula je tempo koji Vrijednosnice nisu mogle pratiti te u samo 10 minuta napravila veliku prednost od 17 poena za 15:32. Ostatak utakmice Brokeri su odigrali agresivnije, pružali su bolji otpor protivničkoj ekipi, ali je bilo teško smanjiti prevelik početni zaostatak. U posljednjoj dionici Vrijednosnice su se uspjele približiti gostima, minutu prije kraja došle su na -5 za 77:82, no posljednje poteze bolje je iskoristila ekipa Bosca koja zasluženo pobjeđuje sa 79:86.

• Vrijednosnice:  Bradford 16, Vranješ 21, Budimir 7, Šiško 8, Sudžum 19, Martinović, Dmitrović 2, Tomljenović, Bošnjak 3, Perković 3.
  • Bosco: Matić 18, Katura 15, Primorac 13, Babić 13, Jurič 15, Kuzmanović 2, Šljivarić, Babić 8, Radulović, Čović.

Trener Vrijednosnica, Srđan Helbich: “U prvoj četvrtini su oni igrali u ritmu koji mi jednostavno nismo mogli pratiti, trebalo je vremena dok smo se adaptirali na brzinu, na promjene agresivnosti. Kasnije smo odigrali bolje, ali je razlika bila prevelika da bi preokrenuli rezultat.”

Trener Bosca, Ivan Tomas: “Čestitke momcima na prolasku u završnicu Kupa, mislim da smo odigrali korektnu utakmicu. Bio je ključan naš ulaz u utakmicu, napravili smo jednu finu zalihu. Znali smo da neće biti lagana utakmica, čestitam domaćinu na dobrom otporu.”