Kup Krešimir Ćosić: Odličan otpor Dubrovnika Cedeviti, Dinamo slomio Goricu u posljednjoj četvrtini

Cedevita je prošla Dubrovnik u Kupu, a Dinamo Goricu.

Momčad Cedevite Junior je slabije ušla u utakmicu, ali su domaćini to iskoristili te postigli vodstvo od +14 u prvih 20 minuta igre. Krajem druge četvrtine, gostujuća ekipa napravila je važnu seriju od 11:2 i time do velikog odmora smanjila prednost domaćih košarkaša na 37:33.

U posljednjoj dionici susreta, igrači Damira Mulaomerovića, uspjeli su preokrenuti rezultat te su ostavili Dubrovčane bez senzacije u osmini finala Kupa. Gosti su podigli intenzitet igre i pokazali karakter čime su došli i do konačne pobjede.

U pobjedničkoj ekipi istaknuo se Renato Serdarušić koji je upisao double-double učinak s 19 poena i 13 skokova uz 2 ukradene lopte i 3 blokade. Potom je u redovima najboljih bio i Jakov Mustapić koji je susret završio s 13 poena i 9 skokova. Za domaćine iz Dubrovnika, Filip Vujičić je upisao 24 poena.

Trener Cedevite Junior, Damir Mulaomerović: “Znao sam da će biti teška utakmica, pogotovo zbog situacije u kojoj se mi nalazimo. Danas smo praktički igrali sa šest i pol igrača. Ciani je bio bolestan, a Batinić ima ozljedu ramena. Bila je dobra utakmica, Dubrovnik je dobra ekipa i zaslužna Premijer lige. Znali smo da neće biti lako jer Dubrovnik ima nekoliko dobrih individualaca, cijelo vrijeme je utakmica bila u nekom plusu za njih. Mi smo se puno potrošili, pohvalio bih Serdarušića koji je igrao sjajnu obranu na Vujičića.”

Igrač Cedevite Junior, Renato Serdarušić: “Imali smo težak raspored do sada i nedostaje nam nekoliko igrača iz rotacije. Ušli smo u utakmicu malo opušteno, ali dobra smo ekipa koja dobro trenira, nadam se da ovo što je danas bilo da se neće opet dogoditi. Sretan sam što smo uspjeli izvući pobjedu, sad se želimo fokusirati na Alkar koji nas čeka u petak.”

Tekst: KK Cedevita Junior

U susretu osmine finala Kupa Krešimira ĆosićaDinamo je u dramatičnoj završnici savladao Goricu rezultatom 81:76.

Prve dvije četvrtine preslika su utakmice koja je odigrana koji dan ranije između ova dva protivnika. Ekipa Gorice je bila lagana i rastrčana, a Dinamo u trenucima spor i pomalo neprecizan. Kada se još i Cvitković ozlijedio krajem druge dionice ovog susreta, koji je do tada bio najbolji igrač iz redova domaćih, izgledalo je da će sve završiti kao u prošloj utakmici.

Na poluvremenu su gosti imali veliku prednost 34:49. No, u drugom dijelu došlo je do potpunog preokreta. Dinamo je u drugom dijelu zaigrao čvrsto u obrani, a pritom su im počeli ulaziti i šutevi. Bad Blue Boysi su dali svoj doprinos atmosferi te u zadnjih deset minuta igre domaći košarkaši ulaze sa rezultatom 54:66. Zadnjih minuta susreta Dinamo se probudio te na kraju pobjeđuje rezultatom 81:76.

Kao najbolji strijelci pobjedničke ekipe upisali su se Ivan Novačić sa 24 poena te Hrvoje Garafolić sa 17 poena. U redovima gostujuće momčadi, istaknuo se Karlo Uljarević sa 19 poena.