Kup Krešimir Ćosić: Šibenka preko Škrljeva do završnice Kupa

Šibenka se preko Škrljeva plasirala na završnicu Kupa.

Košarkaši Šibenke ostvarili su pobjedu i u osmini finala Kupa Krešimira Ćosića svladavši na Baldekinu DepoLink Škrljevo 71:65.

Tijekom prvog poluvremena Šibenka je polako gradila svoju igru i prednost te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 38:29. Tijekom treće četvrtine ispustili su tu razliku te su se gosti sasvim približili na 52:51 kako je i završila treća četvrtina. Gosti su u zadnjih deset minuta čak i poveli, no onda se Milačićeva momčad trgnula i završila susret pobjedom 71:65.

• Šibenka: Skorić (2), Kakar (3), Klarin (8), Pleadin (15), Gulin (3), Howard (4), Brocić (8), Antić, Jambrović (20), Šarić, Škugor, Paić (8).
  • DepoLinkŠkrljevo: Jelić (13), Obukwelu (4), Bart (11), Kujundžić, Rajčić (3), Antunović (5), Ramme (10), Smojver, Butorac, Ćošić, Barišić (19), Svoboda.

Damir Milačić, trener Šibenke: Prvo bih čestitao svojim igračima na ulasku u daljnje natjecanje kao i prolaz u Alpe Adria Cupu. Danas smo uspjeli u jednoj teškoj utakmici izvući pobjedu gdje smo ušli među osam momčadi. Ja znam koliko je Škrljevo moćno i koliko oni mogu dobro igrati. Mi smo danas bili loši, u smislu da nismo dovoljno respektirali protivnika i to je dovelo do toga da smo se cijelu utakmicu mučili. Recimo Myles koji može biti na četiri poena i koji može odigrati fenomenalnu utakmicu to je način kako svaki igrač kada uđe u igru treba rezonirati igru.”

Juraj Pleadin, igrač Šibenke: “Ova utakmica je bila puno teža nego ona prije par dana. U prvoj utakmici u prvom poluvremenu smo se malo mučili međutim u drugom poluvremenu smo energetski dobro odgovorili i danas je to bilo malo teže. Prvo poluvrijeme smo igrali bolje nego prošlu utakmicu, ali drugo poluvrijeme oni su ušli puno motiviraniji, a mi smo imali dosta izgubljenih lopti. Čestitam svojoj ekipi na pobjedi i ekipi DepoLink Škrljeva na fer i korektnoj borbi.”

Foto/Tekst: GKK Šibenka/ Milan Balaban