Kup Krešimira Ćosića: Jukićevih 38 poena za pobjedu Omiša, Jazine sigurne u Rijeci, Ogrizović u zadnjim sekundama srušio Bosco

Nakon što je Dubrovnik jučer uspješno odradio gostovanje u Čakovcu, popodne su odigrane prve tri utakmice današnjeg dana.

Rudeš-Omiš Čagalj Tours 77:101 (8:22, 27:20, 18:30, 24:29)

(Jablan 21, Nakić-Vojnović 19 / Jukić 38, Jović 27)

Bez nekoliko prvotimaca, Garafolića, Cvitkovića i Fodora, Rudeš je danas izgledao neprepoznatljivo, što su gosti iz Omiša iskoristili i zaslužeo prošli u slijedeći krug kupa. Iako su igrali bez Ivana Mimice, gosti su već od početka nametnuli svoj ritam i malo po malo stvarali nedostižnu razliku. Imali su u svojim redovima raspoložene Ivana Jukića i Željka Jovića, koji su kombinirano postigli čak 65 od 101 poena Omiša. Jukić je imao impresivnu statistiku: 38 poena (12/26 šut, 7/17 trice), 3 skoka, 9 asistencija i 3 ukradene lopte za valorizaciju 37.

Bosco-Cedevita junior 86:88 (19:15, 25:18, 24:27, 18:28)

(Cinac 23, Katura 16, Branković 16 / Ogrizović 26, Buovac 17)

Zagrebački obračun je pripao Boscu u neizvjesnoj završnici. Cedevita je veći dio utakmice bila u zaostatku, Bosco držao vodstvo, no kraj utakmice je donio priključak Cedevite, koja je poptuno anulirala prednost Bosca u zadnjoj minuti, a slobodnim bacanjima Bošnjaka izjednačila na 86:86, 16 sekundi prije kraja. Bosco je imao napad za pobjedu, no Marković je krivo dodao, Ogrizović ukrao loptu te zabio dvicu za pobjedu dvije sekunde prije kraja.

Kvarner 2010-Jazine Arbanasi 79:100 (21:20, 19:28, 22:24, 17:28)

(Štemberger 21, Krstinić 19 / Jurica 22, Šango 19)

Jako dobar otpor pružio je drugoligaš Kvarner protiv prvoplasirane ekipe Prve lige, Jazina. Predvođeni vremešnim Štembergerom, odolijevali su prvo poluvrijeme igrači Kvarnera, no u drugom dijelu nije više bilo snage protiv kvalitetnijeg protivnika, koji je na iskustvo izgurao zadnju četvrtinu i došao do zaslužene pobjede i prolaska u slijedeću fazu kupa.

Štemberger je bio prvo ime Kvarnera sa 21 poenom, dok je goste predvodio Franko Šango sa 22 poena.