Kup Krešimira Ćosića: Pula i Ribola uvjerljivi, Županja pružila dobar otpor Samoboru

U preostale tri utakmice nije bilo iznenađenja, favoriti su odradili posao.

Pula-Zapruđe 101:70 (27:17, 23:16, 31:22, 20:15)

(Bilalović 24, Bulešić 19 / Gržinić 23, Bučaj 18)

Gosti iz Zagreba u Pulu su došli sa sedam igrača. Sve osim ovog uvjerljivog poraza nije ni bilo za očekivati, Pula se bez problema plasirala u daljnju fazu kupa.

Bilalović je sa 24 poena bio prvo ime kod Pule, Gržinić sa 23 kod Zapruđa.

Ribola Kaštela-Sesveta 88:58 (17:10, 19:13, 24:19, 28:16)

(Vručinić 19, Krešić 19 / Tušek 14)

Kao i Pula, Ribola se bez previše problema plasirala dalje u Kupu, uvjerljivim slavljem nad Sesvetama. Vodio je domaćin od početka utakmice, a njegova prednost rasla je iz četvrtine u četvrtinu do konačnih +30.

Vručinić i Krešić su bili najbolji kod Ribole sa 19 poena, Tušek sa 14 kod Sesveta.

Županja-Samobor 66:71 (14:22, 17:20, 18:16, 17:13)

(Stjepanović 21, Mesić 11 / Mihalić 19, Ivanković 15)

Samobor je bez Žorića i Škare bio bolji od Županje, koja je imala zaostatak u prvom poluvremenu od 9 poena, koje je tek uspjela smanjiti u drugom poluvremenu. Iako je Županja uspjela stići do izjednačenja 64:64 na nešto više od dvije minute prije kraja, iskusniji gosti su ponovno poveli i ipak došli do pobjede. Imali su domaćini nekoliko prilika u završnim minutama, no platili su danak neiskustvu sa nekoliko grešaka i Samobor je otišao u daljnju fazu Kupa.

Stjepanović je sa 21 poenom bio prvo ime kod Županje, a Mihalić sa 19 kod gostiju iz Samobora.