Kvalifikacije za Prvu ligu, 1.kolo: Podravac uvjerljiv protiv Marsonije, Crikvenica bolja od Sesveta

Odigrane su prve utakmice na završnom turniru za popunu Prve lige.

Virje je domaćin završnog, odnosno, kvalifikacijskog turnira za popunu Prve lige, na kojem se nalazi pet najboljih drugoligaša iz Hrvatske.

Jučer je odigrano 1.kolo, a turnir su otvorili Crikvenica i Sesvete. Zagrepčani su bolje ušli u susret, imali +5 nakon prvih deset minuta, da bi igrači Zorana Dragojevića tek u dva navrata uspjeli doći tek do neriješenog rezultata (22:22, 33:33), no nikako nisu uspjeli doći do vodstva.

Poluvrijeme im je očito dobro došlo, da zbiju redove u svlačionici te izađu na teren u nešto boljem izdanju. To se i dogodilo, dobili su treću četvrtinu visokih 21:9, zaigrali puno bolju obranu i trasirali si put ka pobjedi. U posljednjoj su četvrtini stečenu prednost samo održavali, za konačnih 76:66.

Bojan Šamanić je sa 19 poena bio njihov najbolji strijelac, Josip Karabaić imao double-double učinak od 14 poena i 11 skokova.

Kod poraženih, Vito Vlahovec prvo ime sa 16 poena, 14 je dodao Antonio Mišić.

U drugom večernjem susretu, Podravac je bio prilično uvjerljiv protiv Marsonije. Igrači Mirka Hrženjaka su već do poluvremena imali visokih +16, što je bitno usmjerilo utakmicu. Gosti iz Slavonskog Broda nisu u drugom poluvremenu uspjeli niti kreirati preokret te su upisali uvjerljiv poraz, koji ih udaljava od željenih ambicija vezanih za Prvu ligu.

Stefan Zadravec je predvodio pobjednike sa 26 poena, poen manje, 25, je ubacio Julijan Zadravec, dok je vrlo dobru utakmicu odigrao Martin Vedriš, koji je ubacio 17 poena i imao čak 15 skokova.