Kvalifikacije za Prvu ligu: Maksimir nakon produžetka do prve pobjede, pala je Pula!

Zagrepčani su kvalifikacije otvorili pobjedom nad Pulom.

U svom prvom nastupu u kvalifikacijskoj ligi za popunu Prve muške lige u idućoj sezoni košarkaši Maksimira su kao domaćini u KC Dražen Petrović nakon produžetka slavili protiv Pule 1981 96:87. Bila je to utakmica u kojoj su domaćini dominirali u prvom poluvremenu (46:33), a posebno bilo je impresivno otvaranje sastava Nikole Sambolića koji je uz četiri trice Borne Dramalije i dvije Benjamina Bučaja dobio prvu četvrtinu 29:10. Puljani su se uspjeli konsolidirati u drugoj četvrtini, a predvođeni Mirkom Marićem u trećoj četvrtini su uhvatili rezultatski priključak. Maksimir je s +4 (63:59) ušao u posljednju četvrtinu u kojoj je Pula imala +4 (71:67), a bivši igrač Cedevite Junior i Bosca Luka Mionni je zabio jedno od dva bacanja i  odveo utakmicu u produžetak.

Puljani su bolje otvorili produžetak (85:81), a tada je uslijedila serija Maksimira 13:0. Sve je krenulo tricama Dramalije i Jakova Križana, a nastavio Luka Mohač za veliko slavlje domaćina koji slijedeći vikend gostuje u Zadru kod Opus Puntamike.

Dramalija je bio prvo ime susreta s 38 poena (6 trica). Bučaj je dodao 19 uz 15 skokova, Mohač 12 uz 12 asista, a Peter Papić 10. Kod gostiju koji su upisali prvi poraz izdvojio se Marić s 34 poena, a Mihael Škarica je dodao 15.

Tekst i foto: KSZ / Krešimir Galić