Kvalifikacije za Prvu ligu: Puntamičani sa šest igrača bolji od Pule, druga pobjeda Maksimira

Odigrano je za vikend 4.kolo kvalifikacija za Prvu ligu.

Kvalifikacije za popunu Prve lige stigle su do 4.kola, u kojem je ekipa Đakova bila slobodna.

Pula je u svojoj dvorani dočekala Puntamiku, koja je u Istru došla sa maksimalne tri pobjede, dok je domaćin tražio put ka iskupljenju za poraz u Zagrebu od Maksimira. I sve je dobro krenulo za Pulu, imali su visokih 28:15 nakon prvih deset minuta, a gosti su na raspolaganju za igranje imali samo šest igrača i sve je upućivalo u tim trenucima da će gosti iz Zadra inkasirati prvi poraz. No, sve to se okrenulo u drugih deset minuta. Zadrani su proradili, dobili drugu četvrtinu 23:11 i vratili gotovo sve na početak.

Izmjenjivale su se ekipe sa vodstvima u trećoj četvrtini, na kraju koje je semafor pokazivao rezultat 60:59. Slično je bilo i u posljednjoj četvrtini, neizvjesno i napeto, a obje su ekipe u nekoliko navrata prokockale 4-5 poena prednosti. U posljednju minutu ušlo se sa vodstvom Puntamike 73:76, Marić je iz slobodnih bacanja smanjio na 75:76, a Torbarina tricom odveo goste na 75:78, an 35 sekundi do kraja. Ostojić je novom tricom za domaće izjednačio na 78:78, da bi gosti u posljednjem napadu, dvije sekunde prije kraja tricom Zdrilića riješili pitanje pobjednika. Pokušao je Ostojić novom tricom izboriti produžetak, ali neuspješno i moglo je tada početi veliko slavlje gostiju, koji su tako ostali na maksimalne četiri pobjede.

Mirko Marić je za domaćine ubacio 29 poena, 15 je dodao Nikola Ostojić.

Goste je predvodio dvojac Roko Zdrilić-Toni Torbarina, svaki je ubacio po 21 poen, 20 je ubacio Borna Jurela.

Maksimir je došao do druge pobjede u kvalifikacijama. Iako niti oni nisu najbolje ušli i utakmicu protiv Podravca, s obzirom da su gosti imali vodstvo 22:28 nakon prve četvrtine. Do poluvremena se domaća momčad razbudila te uspjela vratiti u egal, čak i povesti do velikog odmora, 45:42. Gosti su se dobro držali u trećoj četvrtini te nisu dozvolili domaćinu da se rezultatski odvoji pa se na posljednje dvije minute odmora između četvrtina otišlo sa rezultatom 63:58 i činilo se će ovo biti egal utakmica do samog kraja. Ipak, nekako je domaćin bolje otvorio tih posljednjih deset minuta pa su imali u dva navrata +10 (69:59 u 32.minuti, 73:63 u 35.minuti), a kada su poveli 76:63 u 36.minuti bilo je jasno kome će pripasti dva boda. Do kraja utakmice Maksimir je održavao vodstvo, a gosti su tek uspjeli smanjiti poraz na pristojnu razliku.

Borna Dramalija je sa 21 poenom bio najučinkovitiji kod domaćina, a Benjamin Bučaj je upisao double-double učinak od 14 poena i 17 skokova.

Kod poraženih, Martin Vedriš bolji od ostalih sa 17 poena i 19 skokova te Nikola Šestak sa 14 poena i 11 skokova.