Kvalifikacije za Prvu ligu: Zadrani uspješno prošli i Đakovo, na vrhu su tablice sa dvije pobjede!

Odigrano je 2.kolo kvalifikacija za popunu Prve lige.

Đakovo je nakon poraza u Puli na otvaranju kvalifikacija odigralo prvu domaću utakmicu, u kojoj su ugostili ekipu Puntamike, nadajući se da će doći do prve pobjede. Ipak, pitalo se nešto i momčad iz Zadra, koja je za razliku od Đakova, slavila u 1.kolu, na svom parketu protiv Podravca.

Bolje su reagirali momci iz Zadra i u ovoj utakmici od svog protivnika i domaćina, koji se mučio sa vanjskim šutom od početka susreta, dok su gosti kontroliranom igrom održavali svoje vodstvo. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme gosti iz Zadra imali su vodstvo, na poluvremenu su imali +8 (34:42), a domaća momčad je u nekoliko navrata treće četvrtine smanjila zaostatak, no gosti su svaki puta imali odgovor za domaće prijetnje. Na kraju treće četvrtine semafor je pokazivao rezultat 53:63.

Sličnu igru gledatelji su vidjeli i u posljednjoj četvrtini. Domaćin je “ganjao” zaostatak, no gosti su malo po malo vodu tjerali na svoj mlin, za razliku od domaćina koji ni u tim trenucima nije pronašao preciznost pa su tako utakmicu završili sa šutom za tri poena 5/24, što je tijekom sezone bila jedna od jačih karika u napadu.

Gosti su na kraju uzeli ponuđeno i zasluženo odnijeli bodove iz Slavonije te su sada sami na vrhu tablice sa dvije pobjede iz isto toliko kola, dok će domaćinu ostati nada da će u slijedeća tri domaća susreta (u nizu) pokušati doći do pobjeda i tako popraviti šanse za prva dva mjesta.

Stjepan Hajduković je sa 27 poena predvodio domaćine, kod gostiju je petoricu dvoznamenkastih predvodio Marko Prskalo sa 20 poena.