Kvarner i Vrijednosnice danas kreću u bitku za Premijerku, Brokeri ove sezone slavili oba puta

Osječani sigurno znaju kako pobijediti Kvarner, učinili su to dva puta ove sezone.

Danas počinje bitka za direktni plasman u Premijer ligu, a takmaci su očekivani: Kvarner i Vrijednosnice!

Riječani su regularni dio sezone završili na 1.mjestu pa su u polufinalnoj seriji bili su u dvije utakmice bolji od Gorice, dok su Brokeri sezonu završili na 2.mjestu, a u polufinalu su sa dvije sigurne pobjede izbacili Samobor.

Ove sezone u oba međusobna dvoboja ove dvije ekipe slavile su Vrijednosnice. Prvo su u Osijeku bili bolji, tako što su neizvjestan meč prelomili u posljednjoj četvrtini, dobivši ju čak 29:13 i tako u tom trenutku nanijeli prvi poraz Kvarneru u sezoni (91:83). U drugi dvoboj u Rijeci bolje je ušao Kvarner, koji je utakmicu otvorio sa nevjerojatnih 17:0, da bi prvi period završio 30:11 i ništa u tim trenucima nije upućivalo da gosti iz Osijeka mogu izbjeći uvjerljiv poraz. No, već u drugoj četvrtini stvari su se na terenu počele rapidno mijenjati i Brokeri su postajali sve konkurentniji i do poluvremena su se vratili u život, a semafor je pokazivao prihvatljivih 45:34 za domaćine. U drugom dijelu utakmice potpuno druga slika na terenu, čije su obrise većinom kreirali gosti, koji su dvije minute prije kraja isteka treće četvrtine i došli do prvog vodstva.

Kada su ga i uhvatili na početku četvrte četvrtine, do kraja susreta ga nisu ispustili i na kraju su upisali veliku pobjedu (72:78), koja im je donijela tada prvo mjesto. Bili su nekoliko kola na vrhu, ali iz kolosijeka ih je izbacio poraz kod Gorice, koji je Kvarner opet gurnuo na vrh, gdje se momčad Branimira Pavića i zadržala do kraja.

Riječani su u međuvremenu kompletirali roster, ali treba reći da su obje ekipe u posljednje vrijeme imale problema sa ozlijeđenim igračima, a zbog same serije, kvalitete i neizvjesnosti, nadamo se da će obje ekipe u ovu seriju ući sa svim raspoloživim snagama i da će nam ponuditi neizvjesnost.

Kvarner ima prednost domaćeg terena, u slučaju da dođe do majstorice, no Brokeri su pokazali da mogu dobiti i na strani. Obje ekipe u svojim redovima imaju nekoliko iskusnih igrača, neki od njih sigurno znaju kako je igrati ovako bitne i važne utakmice, a obje ekipe su od početka sezone najavljivale ovakav scenarij i pokazale iste ambicije: povratak u Premijer ligu.

Treba i nadodati da će poraženi iz ovog dvoboja imati još jednu šansu za izboriti najviši rang jer ga čekaju dvije utakmice protiv Škrljeva, koje će sezonu završiti na 11.mjestu Premijer lige.

Današnja utakmica u Rijeci započinje u 18:00, druga se igra u Osijeku u subotu u 17:00