Kvarner poveo u seriji protiv Osijeka, treća četvrtina presudila pobjednika

Riječani su poveli 1:0 u finalu doigravanja.

Pred lijepo popunjenim tribinama dvorane Dinko Lukarić, Kvarner i Vrijednosnice započeli su svoju bitku za direktni ulazak u Premijer ligu.

Utakmicu je bolje otvorio je Kvarner, koji je brzo anulirao početno vodstvo gostiju. Kontrolirali su domaći igrači svoje vodstvo, koje je povremeno išlo i do 7-8 poena prednosti. Riječani su u nekoliko situacija tjerali goste na greške u napadu, što im je dalo nekoliko prilika za lake poene, ali utakmica je i dalje u tom vremenu bila u laganom egalu, iako su Brokeri imali već 11 izgubljenih lopti u prvom dijelu utakmice.

U redovima Kvarnera najraspoloženiji je bio James Bile sa 11 poena, a isti broj kod gostiju ubacili su Robert Kujundžić i Mladen Primorac, koji je tricom u posljednjim sekundama poluvremena postavio konačan rezultat 37:33.

Riječani su bolje otvorili drugo poluvrijeme, imali su nakon četiri minute 44:35, gosti su zaredali nekoliko lošijih reakcija u obrani, što ih je koštalo većeg minusa. Griješili su gosti i u napadu pa je domaćin imao kroz cijelu četvrtinu prednost od oko 10 razlike, nakon Čakarunove dvice najviših 54:41. Treća je četvrtina zaključena rezultatom 61:43, a dobili su je domaći igrači čak 24:10.

Držao je Kvarner na početku posljednje četvrtine dvoznamenkasto vodstvo, dok su se gosti i dalje mučili sa realizacijom, no ipak su mini serijom 8:3 smanjili zaostatak u 33.minuti na 64:51. U posljednjih pet minuta ušlo se sa rezultatom 67:53, a gosti su pokušavali tricama vratiti se u utakmicu, no danas jednostavno nije bilo preciznosti koja bi ugrozila prednost domaće momčadi.

Nakon dvice Čakaruna za 72:57 u 37.minuti bilo je jasno da gosti više nemaju šanse. Konačan rezultat na kraju je bio 77:64 i tako Kvarner u subotu putuje u Osijek po prvu od dvije šanse za direktni plasman u Premijer ligu.

Marijan Čakarun je sa 15 poena bio najbolji strijelac kod domaćina, dok su goste predvodili, sa istim brojem poena, Robert Kujundžić i Mladen Primorac.