Kvarneru pobjeda nakon produžetka

Prva utakmica 10.kola Prve lige donijela je susret Kvarnera i Pule u Rijeci. U krajnje neizvjesnoj utakmici slavili su Riječani, tek nakon produžetka.

Prva liga, 10.kolo:

Kvarner 2010-Pula 1981  96:88 (25:19,20:28,18:17,16:15,17:9)

(Vucić 29, Bilalović 25/ Pušić 19, Marić 19)

Promijenjivo prvo poluvrijeme proteklo je u taktičkom nadmetanju obje ekipe. Prvih deset minuta bolje su reagirali domaći igrači, no u drugoj četvrtini Puljani su malo preuzeli konce igre i dobili drugu četvrtinu, za svoje vodstvo 45:47 na poluvremenu. Neizvjesnu utakmicu pružile su ove dvije ekipe i u nastavku utakmice, tako da se nitko nije uspio značajnije odvojiti, no prednost Puljana se istopila i domaća je ekipa početkom zadnje četvrtine kreirala preokret i prešla u vodstvo. No, Puljani se nisu predavali i tri minute prije kraja ponovno su poveli i uveli utakmicu u neizvjesnost, a preokretima nije bilo kraja. Iako su gosti imali pet poena viška u samoj završnici, Riječani su uspjeli izboriti produžetak. A u produžetku je tek viđena drama. Riječani su poveli, Puljani preokrenuli, Riječani ponovno vratili prednost na svoju stranu i ipak ju ovog puta sačuvali do kraja.

Predvodio ih je odlični Mate Vucić s 29 poena i 17 skokova, Matija Bilalović je dodao 25 poena. Kod Pule najbolji Mirko Marić i Vedran Pušić svaki s po 19 poena.