Lakersi i Bucksi korak do prolaska, Miami isprašio Indianu, Oklahoma izjednačila

LAL i Milwaukee su stigli korak do prolaska u drugi krug, što je Miami noćas odradio već.

Lakersi su stigli do četvrte pobjede u seriji protiv Portlanda, 135:115 i stigli na korak do prolaska u četvrtfinale Zapada. Koliko su moćno izgledali svjedoči prvo poluvrijeme, u kojem su ubacili čak 80 poena, od toga čak 43 u prvoj četvrtini. Do kraja utakmice je to bilo samo održavanje stečene prednosti, do koje ih je vodio Lebron James sa 30 poena, Kyle Kuzma i Anthony Davis su zabili svaki po 18. Jusuf Nurkić je sa 20 poena bio najbolji strijelac Blazersa. Mario Hezonja je bio dvocifren sa 11 poena kod Portlanda.

Milwaukee je ponovno odigrao dobru utakmicu protiv Orlanda i stigao do treće pobjede (121:106). Ključnu prednost napravili su u zadnjoj četvrtini, gdje su samo oplodili sve dobro napravljeno iz prve tri četvrtine, 12 poena prednosti bilo je dostatno za novo slavlje. Giannis Antetokounmpo ih je predvodio sa 31 poenom, Khris Middleton je dodao 21, dok je kod Magica prvi strijelac bio Nikola Vučević sa 31 poenom.

Miami je gubio samo prvu četvrtinu protiv Indiane, a onda u slijedeće tri došao do prednosti i četvrte pobjede (99:87) u isto toliko utakmica i plasirao se u četvrtfinale Istoka. Goran Dragić je sa 23 poena bio njihov prvi strijelac, Tyler Herro drugi sa 16. Kod Indiane, Victor Oladipo prvo ime sa 25 poena, dok je centar Myles Turner ubacio 22.

Serija između Houstona i Oklahome je izjednačena, nakon što je Oklahoma noćas slavila 117:114. Izjednačenu utakmicu u posljednjoj minuti su prelomili Chris Paul i Dennis Schroder, koji su svojim poenima donijeli Oklahomi drugu pobjedu. Schroder je sa 30 poena bio njihov prvi strijelac, dok je Paul zabio 26. Kod Houstona, James Harden se zaustavio na 32 poena, kojima je dodao i 15 asistencija, dok je Eric Gordon ubacio 23.