Lakersi izjednačili protiv Sunsa, fantastični Luka Dončić odveo Dallas na 2:0 protiv Clippersa

Dosta toga se mijenja u serijama na Zapadu i Istoku nakon noćašnjih utakmica.

LA Lakersi su protiv Phoenixa noćas odigrali potpuno suprotnu utakmicu od one prije par dana, kada su u napadu bili tromi i spori, a u obrambenim zadacima ispod nivoa. Noćas je to izgledalo potpuno drugačije kada su u pitanju aktualni prvaci. Nisu ni Lebron, niti Davis odigrali neke spektakularne utakmice, no u najvažnijim trenucima u posljednjoj četvrtini, kada se lomila utakmica, preuzeli su odgovornost na sebe, zabili važne poene, a u obrani zatvorili put ka svome košu i tako stigli do važne pobjede. Sunsi noćas mogli računati na zdravog Chrisa Paula, koji je odigrao tek nešto više od 20 minuta, a njegov se izostanak itekako osjetio u igri domaće momčadi. Problema u šuterskom dijelu imao je i Devin Booker i tu su se Sunsi našli u problemu, posebice u završnici utakmice, kada su Lakersi podigli nivo obrane.

Anthony Davis je završio utakmicu sa 34 poena, 10 skokova i 7 asistencija, Lebron James je dodao 23 poena, uz 4 skoka i 9 asista, a pomoć su noćas imali i u Dennisu Schroderu, koji je ubacio 24 poena.

Devin Booker je sa 31 poenom bio prvi strijelac Sunsa, a naš Dario Šarić je uspio za 15 minuta ubaciti tek 2 slobodna bacanja i uhvatiti 2 skoka.

PHOENIX-LA LAKERS 102:109

FANTASTIČNI LUKA DONČIĆ ODVEO DALLAS NA 2:0 PROTIV CLIPPERSA

Dallas je u LA došao do nove pobjede protiv Clippersa i sada pred dvije domaće utakmice imao ogromnu prednost od 2:0 i veliku priliku u ovoj seriji. Nisu Clippersi ponovno bili na svom nivou, pogotovo u obrani, gdje je Luka Dončić stvarao najviše problema. Kada nije zabijao, onda je asistirao pa su tako često poentirali Kristaps Porzingis iz reketa, a Tim Hardaway Jr. vanjskim šutom. Dallas je ključnu prednost uhvatio u trećoj četvrtini i to je uspio čuvati do kraja utakmice, unatoč stalnoj prijetnji Clippersa, no nedovoljnoj da se utakmica okrene na njihovu stranu.

Luka Dončić je ubacio čak 39 poena, uz 7 skokova i 7 asistencija. Podršku napadačku je imao u 28 poena Tim Hardawaya Jr. te 20 poena Kristapsa Porzingisa.

Domaćima nije pomoglo ni 41 poen Kawhia Leonarda, koji je pravu pomoć imao samo u Paulu Georgeu koji je ubacio 28 poena. Naš Ivica Zubac će također htjeti zaboraviti što prije ovu utakmicu, s obzirom da je za 22 minute uspio tek 2 puta uputiti loptu ka košu i završiti utakmicu sa 2 poena i 6 skokova.

LA CLIPPERS-DALLAS 121:127

BROOKLYN LAGANO DO 2:0 PROTIV BOSTONA

Netsi nisu imali previše problema protiv Bostona u drugoj utakmici. Imali su u svojim redovima raspoložene sve igrače iz petorke, a osim Kevina Duranta koji je ubacio 26 poena, istaknuo se Joe Harris sa 25 poena (trice 7/10). James Harden je dodao 20 poena, a Kyrie Irving 15, što je bilo dovoljno da se utakmica odradi bez previše problema.

Marcus Smart je sa 19 poena bio prvi strijelac Bostona na ovoj utakmici.

BROOKLYN-BOSTON 130:108