Lakersi razmontirali Miami i poveli 1:0

Lakersi su odigrali sjajnu šutersku utakmicu i poveli 1:0 u velikom finalu.

Veliko NBA finale je počelo fantastično za Miami. Odmah po početku utakmice, preuzeli su konce igre i nametnuli svoj ritam, za koji Lakersi nisu imali odgovor. Razigrao se odmah Jimmy Butler, nanizao 9 poena, a ništa manje precizan nije bio ni ostatak ekipe pa je Heat sredinom prve dionice pobjegao Lakersima na čak 15 razlike (25:10), što je natjeralo Vogela na time-out i nekoliko promjena. I upravo je tad krenula serija njegove momčadi. Caldwell-Pope je zaredao dvije trice, nadovezao se Davis pod koševima i LAL su odličnom serijom 21:3 do kraja četvrtine došli do preokreta i vodstva 28:31.

I drugu dionicu bolje je otvorio Heat. Nešto čvršćom obranom zatvorili su prilaze košu, dok su u napadu raširili Lakerse i došli do nekoliko lakih poena. Tricom Herroa ponovno su poveli 43:41, no Lakersi su tricom Greena i dvicama Davisa i Carusa ponovno poveli. U tim trenucima kao da je stao šut Heata, dok su se sa druge strane Lakersi razigrali, posebno u šutu za tri poena i vrlo brzo pobjegli na +12, tri minute do kraja poluvremena. To vodstvo Lakersi su još u te tri posljednje minute još povećali na velikih +17, a u prvom poluvremenu su zabili ukupno čak 11 trica.

Lakersi su nastavili svoju dominaciju i na početku drugog poluvremena. Na ruku im je išlo i to da se na parketu nije pojavljivao Dragić kod Heata, izgleda da se radilo o nekakvoj ozljedi pa su Lebron i društvo to iskoristili i za svega tri minute pobjegli Miamiju na +22 (54:76). Raspao se Miami u tim trenucima. Stali su u napadu, obrana više nije bila na nivou, Butler se mučio u oba smjera utakmice, a Lakersi su koristili gotovo sve poklone Heata i u 29.minuti imali ogromnih +26. Izgledalo je u tim trenucima da je utakmica riješena. Anthony Davis je imao tada već 28 poena na svom kontu, a Heat je ušao tada u dodatne probleme s obzirom da je Adebayo otišao u svlačionicu zbog ozljede ruke. Do kraja četvrtine Lakersi su svoju prednost sačuvali i pred posljednju dionicu imali +26.

Smanjio je Miami zaostatak na početku četvrte brzom mini serijom od 6:0 pa je Vogel reagirao time-outom, ne bi li se Heat razigrao u potpunosti. Kendrick Nunn se sa klupe Heata razigrao ulaskom u igru pa su spustili zaostatak na -20. Ipak, pod koševima je i dalje dominirao Davis i Lakersi su praktički održavali tu visoku razliku, a u tim trenucima došla je i vijest da se Adebayo neće vraćati na teren za Heat. Opustili su se tada malo Lakersi pa je prednost pala na samo 13 razlike, dvije i pol minute do kraja. Ipak za nešto više nije bilo vremena za Heat i Lakersi su stigli do početne prednosti u seriji.

MIAMI-LA LAKERS 98:116 (0:1)

Anthony Davis je bio njihovo prvo ime sa 34 poena, 9 skokova i 5 asista, dok je Lebron James upisao 25 poena, 13 skokova i 9 asista.

Kod Heata, Jimmy Butler prvo ime sa 23 poena.