Lauri Markannen nam ubacio 43 poena i poslao nas kući

Hrvatska je svoj put na Eurobasketu završila porazom od Finske u osmini finala.

Vrlo dobro poluvrijeme odigrali su naši reprezentativci protiv Finske. Nakon početnih 0:4 za nas, Finska se razigrala i vrlo brzo na semaforu je svjetlila njihova prednost. Sredinom četvrtine imali su već visokih 18:10, no tada su naši igrači uhvatili pravi ritam u napadu, obranu podigli na viši nivo i ekspresno do kraja četvrtine napravili seriju 11:2 i na mali odmor otišli sa vodstvom 20:21.

U drugoj četvrtini obje su ekipe ponovno bile dosta raspoložene u napadu, razigrao se kod Finske Markannen, kod nas Bogdanović i Šarić, dobre minute odradio je i Simon. Nakon nekoliko izmjena vodstava u drugoj četvrtini, čak tri tehničke koje smo dobili, prije svega zahvaljujući katastrofalnim sudačkim odlukama na našu štetu i našim reakcijama, na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Finske, 45:43.

Smith je otvorio drugo poluvrijeme sa dvije trice za nas, imali smo 52:56 nakon četiri minute, ali Salin je držao Finsku na životu svojim poenima. Upali smo u malu krizu u slijedećim minutama i Finska je ekspresno serijom 7:0 opet došla u vodstvo. Markannen je u 23.minuti već bio na 21 poenu i on je bio nerješiva enigma za naše igrače. Treća je četvrtina završila 24:22, nevjerojatnim košem Markannena na 0,1 sekundu do kraja, primili smo nevjerojatno glup koš kada je cijela dvorana znala kakvu akciju sprema Finska.

U posljednjih pet minuta ušlo se sa vodstvom Finske 77:74, Ramljak je izjednačio tricom, a Finska novom tricom uzvratila za novih +3. Nismo uspjeli iskoristiti odmor za Markannena, koji je proveo nekoliko minuta na klupi. Nakon trice Salina u 36.minuti, Finska je otišla na 85:77 i uvela nas u velike probleme pred završnicu utakmice.

Redali smo promašaje u napadu, teško dolazili do prostora za poene, neke su lopte i iscurile sa obruča, a Markannen je svojim čak 40 poenom doveo Finsku na +10 u 38.minuti. Smith je tada ubacio dvicu, obranili smo se u sljedećem napadu, da bi Hezonja ubacio tricu u kontri za 89:84, na 1:10 do kraja. Smith je tada nažalost iscurio u obrani, izgubio loptu u napadu i to je bio kraj našim nadanjima. Markannen je tricom zapečatio pobjedu Finske, za svoja nevjerojatna 43 poena.

Konačan rezultat je bio 94:86.