Lebron James triple-doubleom odveo Lakerse na Phoenix, Warriorsima nova šansa protiv Memphisa

Zapad je noćas odigrao prvi dio play-in razigravanja za posljednje putnike u play-off.

TRIPLE-DOUBLE LEBRONA JAMESA ZA PROLAZAK LAKERSA

Odličnu utakmicu odigrali su Lakersi i Warriorsi u Staples Centru. Vodili su gosti gotovo cijelu utakmicu, u jednom trenutku i 12 razlike i izgledali puno bolje od Lakesa, koji su se dosta mučili u napadu i sa lošim šutom. U 37.minuti su Lakersi došli do prvog vodstva na utakmici i onda je krenula prava drama. Igralo se nekoliko minuta koš za koš, a iako su imali u jednom trenu +5, Lakersi se nisu uspjeli obraniti do kraja utakmice i Golden State je došao i do vodstva u završnici 98:96. Mini serijom 4:0 Lakersi su došli do vodstva 100:98, Curry je nakon toga stavio bacanja za neriješen rezultat i Lakersima je ostao napad za riješenje pitanja pobjednika. Stvar je u svoje ruke uzeo James, koji je sa istekom napada stavio tricu sa 9 metara i donio Lakersima vodstvo 103:100. Ostalo je gostima dvije sekunde za napad, no nakon time-outa lopta nije uspjela niti doći do Currya i Lakersi su počeli slaviti.

Lebron James je upisao triple-double učinak od 22 poena, 11 skokova i 10 asistencija, dok je najviše poena ubacio Anthony Davis i to 25, uz 12 skokova.

Poražene Warriorse je predvodio odlični Stephen Curry sa 37 poena.

Lakersi tako idu direktno u play-off i to na Phoenix u seriji, dok će Warriorsi imati popravni ispit protiv Memphisa.

MEMPHIS IZBACIO SPURSE

Grizzliesi su na svom terenu pobjedili San Antonio Spurse i izbacili ih iz utrke za play-off. Domaćin je krenuo furiozno u utakmicu i dobio prvu četvrtinu 38:19 i nagovjestio dobru svoju večer. Spursi su se uspjeli vratiti u utakmicu dobrom drugom četvrtinom, no vodstvo Memphisa je ostalo i dalje. Nakon izjednačene treće četvrtine, igra se rasplamsala u posljednjoj četvtini i Spursi su sredinom iste uspjeli uhvatiti vodstvo domaćina i čak i povesti sredinom posljednje četvrtine. No, njihovo vodstvo nije dugo trajalo. Domaćin je uspio izjednačiti prvo rezultat, a onda i otići na +7 i tu prednost sačuvati do kraja utakmice i izboriti utakmicu protiv Warriorsa, koja će dati posljednjeg putnika u play-off na Zapadu, gdje ih čeka Utah Jazz.

Dillon Brooks je sa 24 poena bio najbolji kod pobjednika, Jonas Valanciunas je odigrao odličnu utakmicu i ubacio 23 poena i uhvatio nevjerojatna 23 skoka.

Kod Spursa, najviše poena ubacili su Rudy Gay i DeMar DeRozan, svaki po 20.