Leonard i George sredili Jazz, Bogdanović solidan, Atlanta izjednačila protiv Sixersa

Clippersi su drugim slavljem protiv Bogdanovićeve momčadi, učinili seriju zanimljivijom.

LA Clippersi su u drugoj domaćoj utakmici slavili protiv Utah Jazza i tako seriju doveli do izjednačenja. Odličan ulazak u utakmicu i rezultat nakon prve četvrtine, 30:13 za domaćine, je usmjerio utakmicu na njihovu stranu. Utah je dobila drugo poluvrijeme, no nije to bila toliko uvjerljiva igra da bi se ugrozila prednost domaće momčadi, koju su predvodili Kawhi Leonard i Paul George sa svaki po 31 poenom, dok je naš Ivica Zubac za 18 minuta ubacio 8 poena te uhvatio 5 skokova.

Kod Jazza, Donovan Mitchell najučinkovitiji sa 37 poena, Joe Ingles je dodao 19, a naš Bojan Bogdanović utakmicu je završio sa 18 poena (6/12 šut), 3 skoka, 5 asistencija i 2 osvojene lopte.

LA CLIPPERS-UTAH 118:104 (2:2 u seriji)

ATLANTA OKRENULA VODSTVO SIXERSA U DRUGOM POLUVREMENU

Philadelphia je nakon prvog poluvremena imala vodstvo od 13 razlike, a ono je u jednom trenutku prvog poluvremena bilo i +18, no ipak ga nisu uspjeli sačuvati za kraj utakmice. Atlanta se potpuno probudila već u trećoj četvrtini, koju je dobila 31:20 i potpuno se vratila u utakmicu. Nalet su zadržali i u posljednjoj četvrtini, u kojoj Sixersi nisu ponudili neka dobra napadačka riješenja, što ih je na kraju odvelo u drugi poraz.

Trae Young je sa 25 poena bio prvi strijelac pobjedničke ekipe, uz sjajnih 18 asistencija, dok je Bogdan Bogdanović ubacio 22 poena.

Kod poraženih prvi strijelac je bio Tobbias Harris sa 20 poena, dok su po 17 dodali Seth Curry te Joel Embiid, koji je u nastavku utakmice šutirao 0/12.

ATLANTA-PHILADELPHIA 103:100 (2:2 u seriji)