Liburnija kup: Cibona srušila Partizan i plasirala se u finale

Važnu pobjedu ostvarili su igrači Cibone protiv Partizana u polufinalu turnira u Opatiji. Ne toliko rezultatski, koliko za samopouzdanje u nastavku priprema.

Odlično je Cibona otvorila utakmicu polufinala Liburnija kupa protiv Partizana. Beograđani nisu bili kompletni danas, no to Cibonu nije previše zanimalo, Jovanović je sa svojim momcima igrao dosta visok presing. Sve to rezultiralo je vodstvom 22:11 nakon prve četvrtine.

Partizan je u drugoj četvrtini digao tempo svoje igre, Obradović je dosta mijenjao i tražio raspoloženu petorku. To je i uspio kroz deset minuta, Cibona je nešto slabije reagirala u obrani i Partizan je do kraja poluvremena stigao na -3 i na veliki se odmor otišlo sa retultatom 36:33 za Cibonu.

Reuvers je sa 10 poena bio najefikasniji Cibonaš, Nakić je ubacio 8, a Prkačin, Gegić i Gnjidić po 5.

Drugo poluvrijeme obje su ekipe otvorile napadački jako skromno, kao da je poluvrijeme ostavilo nekakvog traga i u koncentraciji, ali i preciznosti. Partizan je uspio doći i do izjednačenja, kasnije i vodstva, no Cibona je uspjela sačuvati minimalnu prednost do kraja treće četvrtine (45:44).

Odlično je Cibona otvorila posljednju četvrtinu, nastavili su onom dobrom igrom sa početka utakmice, dok je Partizan imao velikih problema u napadu, no velike zasluge za to imali su i igrači Cibone, čija je obrana bila prilično dobra. Imala je Cibona najviših +9 sredinom četvrtine, Majcunić je tricom pokrenuo sjajnu seriju, a u posljednje dvije minute ušlo se vodstvom Cibone 63:57, koje je Reuvers dvicom digao na 65:57, na 1:29 do kraja.

Avramović je povezao 5 poena u dva napada, smanjio na 65:62, no Vildoza je novom tricom riješio pitanje pobjednika za 68:62. Rezultat je na kraju bio 71:64 za Cibonu, nakon niza slobodnih bacanja.

Reuvers i Branković ubacili su po 13, Vildoza 10, Nakić 8 za Cibonu.