Lillard ugurao Portland i rastužio Sunse, Šamaniću petorka i 16 poena

Portland je posljednja momčad koja se ugurala u play-off.

Večer u kojoj su se četiri momčadi borile za posljednje mjesto u play-offu je završila manje više prema očekivanjima.

Na njihovu veliku žalost, Phoenix Sunsi našeg Daria Šarića nisu uspjeli ugrabiti osmo mjesto. Iako su jučer odradili posao fantastično, osmom pobjedom u nizu, ovoga puta nad Dallasom, drugi rezultati im nisu išli na ruku. Zapravo, samo onaj Portlanda. Sunsi su dobili Dallas uvjerljivo, 128:102. Booker je ponovno bio najbolji sa 27 poena, dok je Šarić za 26 minuta nastupa ubilježio 16 koševa uz šut 6/10 (trice 2/3, bacanja 2/4), uz 6 skokova i 2 asistencije, čime je bio drugi strijelac momčadi.

Memphis je bio bolji od Bucksa 119:106, no ta pobjeda im je donijela 9.mjesto Zapada, što ih je dovelo u lošiju poziciju u dodatnom razigravanju protiv Portlanda. Kad je najviše trebalo, najbolje su odigrali Jonas Valanciunas i Ja Morant, usput ušli i u povijest kao jedina dva igrača ‘Grizlija’ koja su isti susret završila sa triple-double ostvarenjima. Litavac je uz 26 poena uhvatio 19 lopti i podijelio 12 asistencija, a Morant 12 poena imao 13 skokova i 10 asistencija.

Posljednja odlučujuća utakmica bila je ona Portlanda i Brooklyna, a na kraju je Portland slavio minimalno 134:133. Naravno, prije svega zahvaljujući Damianu Lillardu, koji je upisao 42 poena i dodao 12 asista, dok je naš Mario Hezonja za 11 minuta postigao 2 poena uz lošu realizaciju 1/5. Brooklyn, točnije Caris LeVert je imao posljednji šut za pobjedu i eventualni šok za Blazerse, no promašio je. Uz to, ipak je bio prvo ime Netsa sa 37 poena, 6 skokova i 9 asista.

San Antonio Spursi su imali najmanje šansi, što su i potvrdili porazom od Jazza. Gregg Popovich je iz tog razloga izpremještao ekipu pa se naš Luka Šamanić našao u petorci i dobio čak 31 minutu, a to vrijeme je iskoristio za 16 poena (šut 5/10, trice 3/5, bacanja 3/4), uz 6 skokova, 3 asistencije i jednu blokadu. Spursi su tako nakon 22 godine ostali prvi puta bez doigravanja.