Marčinković i Bajo povukli Split prema pobjedi kod Heliosa

Žuti su sredinom drugog poluvremena prelomili utakmicu i stigli do važne pobjede.

ABA 2, 21.kolo:

Helios Suns-Split 75:89 (22:22, 21:24, 24:27, 8:16)

(Mahkovic 16, Oman 16 / Bajo 16, Marčinković 15)

Utakmica vrlo bitna za Split, a malo manje za Helios, s obzirom da se žuti bore za doigravanje. Početak utakmice prošao je u neizvjesnom ritmu, ni jedni ni drugi nisu uspjevali značajnije odmaknuti rezultatski pa je to bilo kao u nogometu, početno ispitivanje snaga. Ipak, Split je u drugoj četvrtini malo bolje reagirao prije svega u obrani, zabio nekoliko poena više i do poluvremena uhvatio tri poena prednosti.

I drugo poluvrijeme je ponudilo efikasnu košarku, u kojoj je Skelinova momčad imala i +10 u 26. minuti, a onda i +11 u 28. minuti. Sa vrlo dobrom igrom nastavio je Split i u zadnjoj četvrtini i ono što je bilo bitno za njih je da su držali prednost nad Heliosom sa konstantnim vodstvo od 6-7 razlike. U zadnje četiri minute ušlo se sa +11 za Split, a za Split su u tom trenutku dominirali Bajo i Kedžo, uz dobru podršku Marčinkovića i Washingtona. Domaćin je u šest minuta zadnje četvrtine postigao samo tri poena i udaljio se od bilo kakve šanse za pobjedom.

Dvije minute prije kraja Split je imao najviših +15 (71:86), što su domaći samo uspjeli smanjiti, no pobjeda je otišla u Split.

Darko Bajo je bio prvi strijelac Splita sa 16 poena, dok je Pavle Marčinković dodao 15 poena, 12 skokova i 4 asistencije.