Cibona je kontrolirala cijelu utakmicu i došla do četvrte pobjede u ABA ligi.

ABA liga, 13.kolo:

Cibona-Borac 69:64 (11:12, 23:13, 18:16, 17:23)

(Markota 15, Prkačin 15 / Jones 21, Kočović 18)

Cibona je protiv Borca iz Čačka stigla do svoje tek četvrte pobjede u ABA ligi.

Velić je i ovu utakmicu počeo bez Planinića i Reynoldsa, a ozlijeđen je i Novačić pa se trener Cibone našao u problemima oko sastava, što se i osjetilo u napadačkom dijelu. Ni Borac na početku utakmice nije bio previše napadački raspoložen pa je prva četvrtina završena rezultatom 11:12 za goste. Onda se Cibona probudila u drugoj četvrtini, akcije u napadu su postale plodne, što je rezultiralo kontrolom rezultata i igre Vukova, koji su na poluvrijeme otišli sa +9.

Treća je četvrtina prošla opet u znaku dobre igre Cibone, koja je čuvala vodstvo i izgledala prilično dobro s obzirom na suženu rotaciju. Gosti su pokušavali smanjiti zaostatak i u tim nastojanjima su djelomično i uspjeli na početku posljednje četvrtine, no Cibona je u tim trenucima u napadu ponudila dobra i pametna riješenja i tako gostima ostavila malo nade za preokret. Sa nekoliko dobrih reakcija u obrani uspjeli su goste svesti na greške, koje su na drugom kraju terena pretočili u poene i pobjeda je ostala u Draženovom domu.

Roko Prkačin je upisao još jedan double-double ove sezone, od 15 poena i 11 skokova, dok je njegov mentor Damir Markota upisao isti broj koševa, 15, čemu je dodao i 8 skokova.

Gosti su imali najboljeg strijelca utakmice, Brycea Jonesa, koji je upisao 21 poen, dok je NIkola Kočović dodao 18.