McGlynn sekundu prije kraja donio Alkaru pobjedu nad Šibenkom

Alkar je košem sjajnog  McGlynna sekundu prije kraja odnio punio plijen iako je cijeli sustet bio u zaostatku i to uglavnom dvoznamenkastom. Šibenčani imaju za čime žaliti pogotovo uzimajući u obzir ulog koji je utakmica izravnih konkurenata u borbi za ostanak nosila.

ALKAR-ŠIBENKA 100:98

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi su se serijom 13:0, koju je zaključio raspoloženi Pleadin, odlijepili gosti (4:15 u 5. minuti). No igrači bivšeg trenera Alkara Milačića nisu se tu zaustavili. Kirurški precizno Šibenčani su stvarali viškove u poroznoj domaćoj obrani i serijom pogođenih trojki (Paić, Bašić) odmaglili na +16 (18:34) u zadnjoj minuti prve dionice. Da u raštimanim domaćim redovima nije bilo McGlynna, vrlo vjerovatno bi utakmica već u tako ranoj fazi bila riješena. No sinjski Amerikanac je svojim ubačajima zadržao kakav-takav priključak nakon prvih deset minuta igre (21:34).Talentirani Pleadin nastavio je zadavati glavobolje domaćim i u drugoj četvrtini.Vezanim trojkama mladi Drnišanin ponovo odvodi svoju momčad na +16 u 23. minuti (24:40). Isto rastojanje bilo je tri minute poslije nakon Jambrovićevih slobodnjaka. Ipak tada domaći povezuju par obrana i produktivnih napada i serijom 7:0, spuštaju se konačno na jednoznamenkasti zaostatak (36:45) u 18.minuti. Nošeni podrškom s tribina, Sinjani samo minutu poslije, nakon koša i dodatnog ubačajem Gilberta, prilaze na samo  -5 (44:49). Da u boljem raspoloženju na odmor ipak odu gosti pobrinuli su se Rebić i Gulin koji vezanim trojkama vraćaju dvoznamenkastu razliku (44:55) nakon polovice susreta.

Po povratku s odmora razigrao se prošlosezonski alkarovac Rebić koji sa dva brza prodora odmah diže razliku na 15 poena. Jedan više bilježimo na polovici treće dionice kada trojku zabija Bašić za 50:66. Magičnih 16 razlike gosti nikako nisu uspijevali probiti. Treća četvrtina zaključena ubačajem Gilberta za 62:76 koji kao da je najavio fantastično svoje, ali momčadsko izdanje u zadnjoj dionici. Nakon što je Pleadin u 31. minuti ubacio trojku za 64:79 malo tko je vjerovao da Alkar može još nešto napraviti. No prije svih Dominic Gilbert nije tako mislio. Ubacuje 9 uzastopnih poena i dovodi Alkar na -6 u 34. minuti (73:79).Gosti ubačajima Jambrovića i Pleadina vraćaju dvoznaenkastu razliku, ali ne prelamaju utakmicu jer je tu i dalje Gilbert koji na svaki šibenski dodaje svoj ubačaj. NesvakIdašnji je podatak da je, prije Lukačićevog pogotka za 83:88 u 37.minuti, Gilbert ubacio 17 Alkarovih koševa u nizu.Gosti su još uvijek  bili u dobitnoj poziciji dvije i pol minute prije kraja kada je odlični Rebić zabio koš i dodatno bacanje za 86:94. No domaći se ne predaju. Vežu par obrana i preko McGlynna stižu na -3 dvije minute prije kraja. Potpuni priključak bilježimo minutu i 12 sekundi prije kraja kada, tko drugi nego Gilbert izjednačava na 96:96. Posljednji put gosti vode ubačajem dobrog Solomuna 54 sekundi prije kraja. No šesnaest sekundi kasnije egal (98:98) vraća Lukačić neočekivano rutiniranim ubačajem za tako mladog igrača.Nakon toga Arslanagić ne pogađa trojku pa domaćima ostaje zadnji napad za pobjedu. Loptu je uzeo McGlynn koji, nakon punog napada, nepunu sekundu prije kraja ubacuje od table na veliko oduševljenje domaće publike. Gosti su imali 0.9 sekundi za zadnji napad, ali je Rebićev pokušaj za tri bio neprecizan čime je sinjsko slavlje, kao miks veselja i nevjerice moglo početi.

U Alkarovim redovima posebno treba izdvojiti sjajnog Dominica Gilberta koji je ubacio 34 koša i imao 13 skokova, te “match winnera” Patricka McGlynna koji je ubacio 26 koševa imao 9 asistencija.Snažan obol domaćoj pobjedi sa nekoliko bitnih ubačaja  dali su Hrvoje Vučić sa 15 i Karlo Lukačić sa 8 koševa.U gostujućim redovima bolji od ostalih Bruno Rebić sa 23 i Juraj Pleadin sa 18 koševa.