Miami izbacio Milwaukee, Lakersi poveli 2:1 protiv Houstona

Nakon šest godina, Miami je ponovno u finalu Istoka…

Košarkaši Miamija pobjedom protiv Milwaukeeja u petoj utakmici, plasirali su se u finale Istočne konferencije. Posao im je u ovoj utakmici bio bitno olakšan ne igranjem Giannisa Antetokuonmpa zbog ozljede, iako rezultat to većim dijelom utakmice nije sugerirao. Dobro su se držali Bucksi, dvije minute prije kraja smanjili su Bucksi na -4 zaostatka, no raspoloženi Jimmy Butler i Goran Dragić uzeli su ponovno stvar u svoje ruke i riješili utakmicu. Po 17 poena kod Heata su zabijali Butler, Dragić i DiVincenzo, dok je kod Bucksa prvo ime bio Khris Middleton sa 23 poena.

Lakersi su u trećoj utakmici bili bolji od Houstona, uz fantastičnog Lebrona Jamesa, koji je upisao 36 poena, uz 7 skokova, 5 asistencija i 4 blokade. Rocketsi su se držali vrlo dobro prvo poluvrijeme, u kojem su imali i vodstvo, no ključnu prednost Lakersi su napravili u zadnjoj četvrtini serijom 10:0 i došli do druge uzastopne pobjede. Anthony Davis je sa 26 poena i 15 skokova bio drugo ime Lakersa, koji su u ovoj utakmici imali veliku pomoć sa klupe. Rajon Rondo je bio njihov treći strijelac sa 21 poenom, uz 9 asistencija. Kod Houstona, standardni dvojac, James Harden sa 33 poena i Russell Westbrook sa 30 najbolji.

MILWAUKEE-MIAMI 94:103 (1:4)

LA LAKERS-HOUSTON 112:102 (2:1)