MLADI IGRAČI: 19 igrača sa velikom minutažom, odlične role Porobića, Brale, Klarice, Buljana, Gizdavčića…

U ovom kolu čak je 19 igrača dobilo ozbiljniju minutažu.

Bilo je ovo “najplodnije” kolo u ovoj sezoni kada su u pitanju mladi igrači i njihova minutaža. Šteta je samo što smo to dočekali u posljednjem kolu, gdje većina utakmica nije odlučivala o ama baš ničemu, no izvući ćemo pozitivu i iz toga. Nakon što se kroz slijedećih tjedan dana odrade zaostale utakmice, krenut će Liga za prvaka i ostanak pa se nadamo da će se i u trećem dijelu sezone nastaviti ovakvim ili barem sličnim ritmom. Vidjet ćemo…

Iz ovog kola vrijedi svakako istaknuti nekoliko igrača koji su baš iskočili. Prvi od njih, Vito Porobić, koji je protiv Gorice vukao svoju ekipu i na kraju ubacio čak 34 poena, za rekord ove sezone, no nažalost, izostanci u vidu Topolovića i Bošnjaka, nisu uspjeli biti nadoknađeni i Gorica je odnijela bodove iz Osijeka.

Zadarski obračun je bio igra mačke i miša, s obzirom u kakvom se kaosu nalazi Puntamika. Ipak, izvući ćemo učinke Duje Brale koji je ubacio 22 poena, Krševan Klarica je također odigrao najefikasniju utakmicu u seniorima sa 18 poena, dok je Tomislav Buljan brojao do 14 poena.

Obračun na Gripama između Splita i Alkara je pripao gostima iz Sinja, a velike zasluge za pobjedu, između ostalog ima i igrač Splita na posudbi upravo u Alkaru, Roko Gizdavčić, koji je svom klubu ubacio 16 poena, dok je Viktor Šarić, također na posudbi u Alkaru, inkasirao 13 poena.

Osim ovih nekoliko igrača koji su se značajnije istaknuli, spomenut ćemo još nekoliko zanimljivih učinaka. Dobru rolu je odradio Ivan Gulin, 12 poena i 4 skoka, za Šibenku protiv Cibone, zatim Matej Tokić, 15 poena, u porazu Vrijednosnica od Gorice, a na istoj utakmici se šuterski istaknuo Goričin, Frano Miloloža, koji je za 10 minuta ubacio 11 poena.

Stipe Dugandžić (2004) iz Vrijednosnica, je odigrao jednu solidnu all-round utakmicu protiv Gorice, u kojoj je ubilježio 4 poena, 8 skokova, 6 asista i 1 ukradenu loptu. Šime Grgurica, također 2004. godište, iz Šibenke, je dobio čak 28 minuta protiv Cibone, a Šimun Lončar (2005.) iz Puntamike protiv Zadra, čak 30 minuta.

9 igrača ovih godišta nisu ulazili u igru u ovom kolu…

Donosimo pregled po godištima:

2001:

Vito Porobić (Vros-Gorica)-39:28 minuta, 34 poena, 6 skokova, 4 asista, 1 ukradena-val 33

Roko Gizdavčić (Split-Alkar)34:22 minuta, 16 poena, 7 skokova, 2 asista, 1 ukradena, 1 blokada-val 19

Duje Putnik (Split-Alkar)18:10 minuta, 7 poena, 2 skoka, 1 ukradena, 1 blokada-val 8

Viktor Šarić (Split-Alkar)-28:01 minuta, 13 poena, 2 skoka, 1 asist-val 12

Ivan Gulin (Šibenka-Cibona)-29:17 minuta, 12 poena, 4 skoka, 1 blokada-val 8

Dino Ninčević (Zadar-Sonik)-22:17 minuta, 5 poena, 3 skoka, 1 asist-val 3

Lovro Gnjidić (Šibenka-Cibona)-15:27 minuta, 0 poena, 4 skoka, 4 asista, 3 ukradene-val 8

Karlo Lukačić (Split-Alkar)-9:16 minuta, 2 poena, 3 skoka, 4 asista

Renato Serdarušić (Cedevita-Škrljevo)-nije ulazio u igru

Andro Antonić (Furnir-Zabok)-nije ulazio u igru

2002:

Tomislav Mihael Buljan (Zadar-Sonik)-24:36 minuta, 14 poena, 6 skokova, 5 asista, 3 ukradene, 2 blokade-val 21

2003:

Krševan Klarica (Zadar-Sonik)-15:18 minuta, 18 poena, 4 skoka, 4 asista, 1 ukradena-val 23

Duje Brala (Zadar-Sonik)-32:24 minute, 22 poena, 12 skokova, 3 asista, 2 ukradene-val 31

2004:

Stipe Dugandžić (Vros-Gorica)-29:58 minuta, 4 poena, 8 skokova, 6 asista, 1 ukradena-val 14

Luka Krajnović (Šibenka-Cibona)-19:13 minuta, 2 poena, 4 asista-val 2

Šime Bašić (Zadar-Sonik)-18:36 minuta, 4 poena, 3 skoka-val 2

Šime Grgurica (Šibenka-Cibona)-28:01 minuta, 8 poena, 2 skoka, 1 asist, 1 ukradena-val 8

Mihael Kos (Furnir-Zabok)-0:36 minuta, 0 poena

Luka Bubić (Zadar-Sonik)-3:04 minuta, 0 poena