sportski sportski sportski sportski

KOD

MLADI IGRAČI: Samo 10 igrača u 6 utakmica sa ozbiljnom minutažom, Bošnjak, Pleadin, Porobić i Krajnović se istaknuli

Donosimo redoviti pregled učinaka mladih igrača u Premijer ligi.

U šest odigranih utakmica Premijer lige, samo je njih 10 dobilo 15 ili više minuta, s time da imamo i u tih deset, dvojicu koji su tek sa nekoliko sekundi premašili donju granicu koju uzimamo pa je tako stvarna brojka i manja od spomenutih deset igrača.

Uvjerljivo najbolji pojedinac bio je Matej Bošnjak (2002.) iz Cedevite Junior, koji je odigrao odličnu utkamicu u Zaboku, gdje je bio najbolji pojedinac susreta. Ubacio je Matej 21 poen, uz samo dva promašena šuta (9/11 ), uhvatio je 8 skokova, podijelio 3 asista te imao po jednu osvojenu loptu i blokadu. Sve to bilo mu je dostatno za valorizaciju 28, što mu je donijelo uvrštenje u prvu petorku kola.

Osim njega, treba izdvojiti učinak Vite Porobića (2001.) iz Vrijednosnica, koji je odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Cibone, koju je završio sa 22 poena te po 4 skoka i asistencije.

Izdvojit ćemo i dvojicu igrača iz 2003. godišta, a to su Juraj Pleadin, koji je za svoju Šibenku u Sinju ubacio 18 poena, uz stopostotan šut (6/6), 3 skoka te po jednu asistenciju i osvojenu loptu. U pobjedi Cibone nad Vrijednosnicama, dobru rolu je odradio Luka Krajnović, koji je od svog trenera dobio 21 minutu, dovoljno da ubaci 9 poena, skupi 2 skoka, 2 asista, 2 osvojene lopte i 1 blokadu, za valorizaciju od 14.

2001:

Vito Porobić (Vros)-37:02 minuta, 22 poena (10/14 šut), 4 skoka, 4 asista-val 22

Lovro Gnjidić (Cibona)-23:36 minuta, 3 poena (1/3 šut), 3 skoka, 5 asista, 2 ukradene-val 10

Viktor Šarić (Alkar)-21:45 minuta, 6 poena (3/8 šut), 6 skokova-val 7

Roko Gizdavčić (Alkar)-15:13 minuta, 2 poena (2/3 sl.bac)-val -4

Ivan Gulin (Šibenka)-13:19 minuta, 7 poena (3/3 šut), 1 skok, 1 asist

Renato Serdarušić (Cedevita Junior)-11:18 minuta, 4 poena (1/2 šut), 1 skok, 1 asist

Luka Špehar (Vros)-10:07 minuta, 3 poena (1/4 šut), 1 skok, 1 asist, 1 blokada

Duje Putnik (Alkar)-2:34 minuta, 0 poena

Andro Antonić (Zabok)-4:21 minuta, 1 poen

2002:

Matej Bošnjak (Cedevita Junior)-27:59 minuta, 21 poen (9/11 šut), 8 skokova, 3 asista, 1 ukradena, 1 blokada-val 28

Lukša Buljević (Zabok)-19:24 minuta, 7 poena (3/6 šut), 2 skoka, 3 asista, 1 ukradena-val 6

Tomislav Mihael Buljan (Zadar)-15:18 minuta, 5 poena (1/4 šut), 4 skoka, 3 asista, 2 ukradene, 1 blokada-val 11

Vito Kučić (Cedevita Junior)-14:00 minuta, 4 poena (4/4 sl.bac), 5 skokova, 5 asista

Filip Paponja (Zadar)-0:21 minuta, 0 poena

Ivan Nazor (Furnir)-2:46 minuta, 0 poena

Stipe Sokol (Gorica)-5:48 minuta, 0 poena

Matej Tokić (Vros)-12:54 minuta, 5 poena (2/4 šut), 2 skoka, 1 ukradena

2003:

Juraj Pleadin (Šibenka)-22:45 minuta, 18 poena (6/6 šut), 3 skoka, 1 asist, 1 ukradena-val 23

Luka Krajnović (Cibona)-20:59 minuta, 9 poena (3/4 šut), 2 skoka, 2 asista, 2 ukradene, 1 blokada-val 14

Marin Jurić (Vros)-2:58 minuta, 0 poena

Duje Brala (Zadar)-5:47 minuta, 4 poena, 1 asist, 1 ukradena

2004:

Stipe Dugandžić (Vros)-30:53 minuta, 3 poena (1/3 šut), 4 skoka, 5 asista, 3 ukradene-val 9

Mihael Kos (Furnir)-1:08 minuta, 0 poena

2005:

David Pavin (Puntamika)-10:05 minuta, 1 poen, 1 skok, 1 asist

Podijeli s prijateljima

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on skype