Mladi pali u zadnjoj sekundi protiv Izraela

Mlada reprezentacija je poražena u finalu turnira u Osijeku, od aktualnog europskog prvaka Izraela.

Hrvatska-Izrael 81:83(24:24,14:27,23:17,20:15)

Već je prva četvrtina pokazala da će ovo biti neizvjestan i napet susret, a bila je ovo svojevrsna repriza prošlogodišnjeg finala europskog prvenstva u Njemačkoj, kada je Izrael također odnio pobjedu. Rezultat na kraju prve četvrtine bio je 24:24, no onda su se gosti u drugoj probudili, podigli agresivnost, prije svega u obrani i dozvolili Rajkovićevim momcima samo 14 poena, što im je donijelo prednost na poluvremenu od 13 poena.

Ništa manje uzbudljivo nije bilo niti u drugom poluvremenu, kada je naša momčad pružila nešto bolju igru od sporne druge četvrtine, no sve do samog kraja nije bilo naznaka kome će pripasti pobjeda. Na kraju zadnje četvrtine, u lutriji slobodnih bacanja i šuteva, pobjeda je ipak s(p)retno otišla na stranu Izraela, koji su u zadnjoj sekundi pogodili tricu za veliko slavlje.

Za Hrvatsku su igrali: Nikić 5, Vidović 4, Nakić 10, Palokaj 8, Vrgoč 13, Runjić, Šarić 6, Branković, Bajo 13, Jordano 5, Batinić 17, Nakić-Vojnović.