Mladost završila turnir sa 4/0, Stoja izborila Prvu ligu pobjedom nad Đakovom

Mladost i Stoja će igrati Prvu ligu slijedeće sezone.

Zagrepčani su u prvoj utakmici dana pobjedili Diadoru 99:93, u jednom uzbudljivom nadmetanju, u kojem je Diadora ostala kratkih rukava s obzirom da im je za Prvu ligu trebala pobjeda.

Vito Kučić je odigrao još jednu odličnu utakmicu, koju je završio sa čak 42 poena i 9 skokova, dok je poražene predvodio Paolo Marčev sa 22 poena.

U drugom odlučujućem susretu Đakovo-Stoja, obje su ekipe tražile pobjedu, vrijednu plasmana u Prvu ligu.

Stoja je bolje ušla u utakmicu, imala +7 nakon prve četvrtine, a onda i na poluvremenu +12. Domaćin se malo razbudio u trećoj četvrtini, koju je dobio 17:11 i unio dašak neizvjesnosti u susret. U tih posljednjih deset minuta igrači Stoje su bili precizniji i koncentriraniji te su došli do pobjede 74:61. Pobjede koja ih je odvela u Prvu ligu, nakon što su nakon prva dana praktički izgubili sve šanse…

Najbolji strijelci na ovom susretu bili su Matej Češkić kod Đakova te Marin Đugum kod Stoje svaki sa po 19 poena.