Mornar sa Višnjika uzeo ponuđeno, Zadru deveti poraz

Zadar se dobro držao u utakmici, ali je pokleknuo u završnici.

Navijači i pratitelji Zadra su, nažalost, naviknuti na ovakve poraze svoje momčadi. I to ne samo ove sezone, bilježio je Zadar ovakve poraze i u prijašnjim sezonama.

U utakmici dvije momčadi koje očajnički traže izlaz iz krize i bijeg sa začelja tablice, gledali smo košarku u kojoj se Mornar vrlo dobro snašao u prvom poluvremenu, kada je imao i najveće vodstvo 15:30, sredinom poluvremena. Zadar se ipak uspio vratiti u utakmicu, stigao vodstvo i uspio smanjiti zaostatak na samo -4 (34:38).

Cijelu treću dionicu Zadar je i dalje hvatao vodstvo gostiju, non stop bio tu negdje, no i dalje je Mornar kontrolirao igru i rezultat.

Zadar je uspio na početku posljednje četvrtine i povesti nakon dugo vremena, no to je kratko trajalo, Mornar je brzo vratio vodstvo, da bi Zadar opet nakon par minuta poveo 66:65 i imao lijepu priliku doći do pobjede. No, onda su krenule stare boljke, preuranjeni i isforsirani šutevi, izgubljene lopte, sa druge strane Jeremić se razigrao kod gostiju i Mornar je ponovno poveo. Anzulovićevi momci iz tog se minusa i šoka nisu oporavili, gosti su serijom 6:0 poveli 66:71.

Uspio se Zadar primaći na 68:72, dvije minute do kraja, no gosti su ubacili čak pet slobodnih bacanja te upisali važnu pobjedu 71:76, svoju četvrtu ove sezone.

Trevor Thompson je sa 24 poena bio prvo ime Zadra, Justin Carter je dodao 15.

Morna je predvodio Marko Jeremić sa 18 poena, dok je Nemanja Gordić ubacio 15.