Murić ušutkao ludnicu u Pioniru

Drugi derbi dana odigrali su u Beogradu Partizan i Cedevita. “Crno-bijeli” su “Vitamine” dočekali u dobrom ritmu, no Cedevita pod vodstvom Slavena Rimca djeluje mnogo bolje nego na početku sezone. Bio je ovo ogled dviju ekipa koje su izborile Top 16 Eurocupa.

Partizan-Cedevita 71:76 (18:17, 12:25, 24:18, 17:16)

Paige 14, Veličković 12, Landale 12, Marinković 11 / Pullen 19, Cobbs 13, Murić 13, Stipanović 12 (11sk), Krušlin 10

Otvaranje utakmice bilo je izjednačeno s čestim izmjenama vodstva. Domaćini su s minimalnom prednošću ušli u drugu četvrtinu kada kreće paljba gostiju. Četiri trice do poluvremena strpao je Jacob Pullen dok je dvije vezane trice pogodio novi igrač u redovima Cedevite Edo Murić. Otišli su Zagrepčani tako na 14 poena prednosti da bi Veličković zabio za minus 12 Partizana na poluvremenu (30:42). Zanimljivo je i da je ponajbolji igrač Partizana Vanja Marinković odigrao tek četiri minute u prvom poluvremenu.

Nakon povrtaka momčadi iz svlačionica gledamo drugačiju sliku. 6-0 serija domaćina u minutu i 15 sekundi igre prepolovila je prednost Cedevite. Stigao je Partizan na samo minus jedan, no gosti se uspijevaju stabilizirati preko trojca Pullen-Cobbs-Stipanović te završiti treći period s plus šest (54:60). U posljednjoj četvrtini opet ista priča: Partizan se vraća na minus jedan (59:60), ali ne može prijeći u prednost. Brobeni Stipanović ulovio je vrlo bitne skokove te zabio u važnom trenutku za plus pet (66:71) minutu i pol prije kraja utakmice. Vrlo nepromišljeno Pullen ispaljuje tricu dvanaestak sekundi prije kraja napada te promašuje sve da bi Marinković vratio na minus tri. Tada Cobbs u ludilu gubi loptu, a Paige promašuje polaganje pod pritiskom da bi na drugoj strani Edo Murić hladno ubacio tricu iz kornera 20 sekundi prije kraja.

Tada navijači Partizana bacaju predmete na teren i klupu Cedevite te stiže do dužeg prekida utakmice. Nakon što se ispraznio poveći dio tribina utakmica je nastavljena. Paige ubacuje tricu, no miran je Cook sa linije slobodnih bacanja za važnu pobjedu “Vitamina”. Osma je ovo Cedevitina pobjeda, a šesti poraz Partizana.