MZT nanio Zadru i drugi poraz na juniorskoj poluzavršnici

Stigao je Zadar prednost gostiju u zadnjoj četvrtini, čak i poveo 67:66, no obrana je tada popustila i otišlo se u novi poraz.

Zadar-MZT Skopje 71:80 (13:20, 20:15, 16:21, 22:24)

(Buljan 23, Brala 21 / Mitevski 17, Kacarski 16)

Zanimljivo prvo poluvrijeme odigrali su Zadar i MZT. Makedonci su bolje otvorili utakmicu, poveli i držali vodstvo do kraja četvrtine, a onda su se Zadrani malo probudili u drugoj četvrtini te vratili stvari na početak. Stizali su igrači Jure Ružića rezultat, stigli do 33:33, no ipak je poluvrijeme završilo sa +2 za MZT.

U drugom poluvremenu gotovo pa ista slika. MZT igra i vodi, Zadar stiže rezultat. Najbliže tome su bili u zadnjoj četvrtini kada su stigli zaostatak  i čak poveli 67:66 sa 4 uzastopna poena koje je zabio Duje Brala. No, više od toga nije išlo. MZT je od tada u zadnje dvije minute nanizao čak 14 poena, Zadar samo 4 i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Tomislav Mihael Buljan je sa 23 poena bio prvo ime kod Zadra, kojima je dodao i 16 skokova, a Duje Brala se zaustavio na 21 poenu, 8 skokova, 4 asistencije, 3 osvojene lopte, ali i 5 izgubljenih…