MZT slavio protiv Splita

Šesto kolo Druge ABA lige zaključili su derbijem kola makedonski MZT i Split u Skoplju. Lanjski abaligaš dočekao je vrlo dobri, ali oslabljeni Split u borbi za što višu poziciju na tablici.

MZT-Split 104:87 (23:25, 28:23, 29:22, 24:17)

Split na krilima Kalajžića Marčkinkovića održava minimalnu prednost na vrlo efikasnom početku susreta. Nastavilo se igrati “bez obrane” te su “Žuti” 40. poen upisali već u 14. minuti susreta. Nažalost, plus devet se brzo istopilo s nekoliko trica Makedonaca koji na odmor odlaze s prednošću (51-48) zbog lude trice Woodarda s istekom vremena. Moramo naglasiti da je za Splićane Cobbins odigrao tek šest minuta u prvom poluvremenu zbog tri brza prekršaja, a “Žuti” su stigli bez rezervnog centra Jukića (ozljeda). Pet poena je u tom periodu ubacio 17-godišnji Gizdavčić, a svoje prve minute za seniorsku momčad upisao je zlatni kadet Ivan Perasović.

U drugom poluvremenu MZT brzo dolazi do prednosti te se u trećoj četvrtini odvaja i na dvoznamenkastu prednost. Nadu Splićanima s tri je vezane trice vratio Maj Kovačevič, no širina klupe Makedonaca ipak je presudila te je MZT upisao četvrtu pobjedu sezone. Ipak, Splićane mogu posebno veseliti prvi poeni mladoga Perasovića koji je svojim debijem samo najavio zlatnu košarkašku budućnost koja je zasigurno pred njim.