Na krilima sjajnog Luke Božića Zadar stigao do sedme pobjede u ABA ligi

Košarkaši Zadra su došli do nove, sedme, pobjede u ABA ligi.

MZT večeras na Višnjiku nije imao previše šansi, protiv raspoložene družine Danijela Jusupa, koja tako nastavlja svoju lijepu abaligašku priču ove sezone.

Od početka susreta Zadar je bio dominantan, razlika u kvaliteti bila je vidljiva pa su gosti bili u podređenom položaju. Prva je četvrtina završila sa +13 za Zadar, u drugoj je Jusupova momčad imala čak i +23 u jednom trenutku i izgledalo je to jako dobro u tim trenucima. Gosti su jednostavno u ovom trenutku nivo ispod Zadra i bilo je odmah jasno da će teško do iznenađenja u ovom susretu. Luka Božić je ponovno bio prilično raspoložen i neriješiva enigma za goste, poentirao je Božić, skakao, asistirao i polako išao prema novim rekordima ove sezone. Poluvrijeme je donijelo +22 za Zadar.

U trećoj četvrtini vidjeli smo nešto bolje izdanje gostiju, no sve je to bilo dovoljno samo da Zadar ne pobjegne debelo preko dvadeset razlike, a kontrola igre i rezultata i dalje je bila u rukama domaće momčadi. Propustio je Zadar nekoliko prilika da i definitivno pobjegne gostima na potpuno nedostižnu prednost, a na zadnji mali odmor se otišlo sa rezultatom 77:55 za Zadar. Luka Božić je u tim trenucima bio na 25 poena, 9 skokova i 5 asistencija.

Posljednja je četvrtina donijela “odrađivanje” posla za Zadar, koji nije popuštao u napadima, gosti uporno pokušavali spustiti razliku, ali jednostavno, Zadar je danas bio predominantan. Konačan rezultat bio je 98:79 za Zadar.

Sjajan je bio ponovno Luka Božić, koji je utakmicu završio sa 27 poena, uz šut 8/11, 8/8 slobodna bacanja, 10 skokova, 7 asistencija i jednom osvojenom loptom.