NBA FINALE: Lakersima četvrta i vodstvo 3:1

Los Angeles Lakersi su na jedan korak od NBA naslova.

Lebron James i društvo su noćas savladali Miami Heat treći puta i stigli na mali korak do naslova prvaka. Iako se u redove Miamija vratio Bam Adebayo, on i njegovi suigrači nisu uspjeli doći do poravnanja rezultata.

Prvo je poluvrijeme proteklo u neizvjesnom nadmetanju, Lakersi su bolje reagirali u prvoj, a Heat u drugoj četvrtini, no kao presudno se pokazalo drugo poluvrijeme, u kojem su Lakersi bili nešto bolji.

Možda i ključni trenutak zbio se u zadnjoj minuti, od rezultata 97:91 za LAL, kada je Anthony Davis zabio tricu za bijeg na +9 i tu su sve šanse Miamija pale u vodu. 102:96 je bio konačni rezultat.

Lebron James je sa 28 poena bio prvi strijelac pobjednika, uz 12 skokova i 8 asista, Anthony Davis je bio napadački nešto slabiji noćas, sa 22 poena, no zato je u obrani odradio vrhunski posao.

Kod Heata, prvo ime Jimmy Butler sa 22 poena, 10 skokova i 9 asista, dok je Tyler Herro ubacio 21 poen.