Neprepoznatljivi Split prosuo bodove u Novom Mestu i zakomplicirao donji dio ABA lige

Split danas nije bio na nivou, za razliku od domaćina i takav nije mogao do pobjede kod Krke.

ABA liga, 23.kolo:

Krka-Split 77:71 (12:18, 24:15, 14:18, 27:20)

(Vrabac 18, Škifić 13 / Ukić 19, Babić 15)

Split danas nije imao nikakve šanse u Novom Mestu, iako početak utakmice to nije nagovještavao.

Žuti su dobro krenuli u utakmicu i činilo se da će lako potvrditi ulogu favorita i, realno, bolje ekipe, no samo je prvih deset minuta ličilo na nešto kada je u pitanju Split. Vodstvo od 6 razlike, domaćin je do poluvremena anulirao i čak poveo 36:33 i to sve zahvaljujući nevjerojatnoj agresivnosti , na koju Split nije imao odgovor.

Početak drugog dijela prošao je također u znaku domaće momčadi, koja je i dalje kontrolirala rezultat, a Split se uspio na samom kraju četvrtine vratiti ka vodstvu, nakon trice Roka Ukića. I to je bilo do od Splita, s obzirom da na ulasku u posljednju četvrtinu nisu gotovo pa 5 minuta uspjeli ubaciti poen, Krka pobjegla na dvoznamenkastu prednost, posebno je u tim trenucima raspoložen bio Adin Vrabac kod Krke i bilo je teško očekivati bilo kakav preokret. Split je pokušavao tricama, no promašaje su redali Babić, Marčinković, Perković i Luković i bilo je jasno da povratka nema.

Krka se sada poravnala sa Splitom na tablici i sa boljim međusobnim omjerom.