Nestvarni Kiborg iz Zadra, Luka Božić, odveo svoju momčad do pobjede nad Megom uz valorizaciju 51!

Zadar je došao do druge pobjede u ABA ligi ove sezone, pobjedivši Megu.

Zadar je na pogon sjajnog Luke Božića došao do druge pobjede u ABA ligi. Gosti iz Beograda su bolje ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine imali vodstvo 23:30, no onda se polako Zadar počeo buditi. Danijel Jusup je u svojim redovima imao opet raspoloženog Luku Božića, koji je i treću utakmicu za redom u ovom natjecanju išao preko 30 poena. Do kraja prvog poluvremena, Zadar se vratio u rezultatski egal i dao sebi i svojim navijačima nadu u preokret u drugom poluvremenu.

Upravo to se i dogodilo, jer je Zadar u drugom dijelu puno bolje izgledao. Kada su na startu drugog poluvremena uhvatili vodstvo, nakon trice Davisa, domaći igrači nisu ispuštali svoje vodstvo do kraja treće četvrtine. Odličan je u tom periodu bio Božić, koji je grabio prema triple-double učinku.

U posljednjoj četvrtini Mega je prvo stigla nekoliko puta na dva poena zaostatka, no ukazao bi se tada Božić i vratio stvari na svoje mjesto, razigrao se i Marko Ramljak, ali i Dario Drežnjak i Zadar je ponovno imao kontrolu rezultata, sve do 37.minute, kada su gosti došli do izjednačenja, 86:86. No, gosti su u tim ključnim trenucima žurili sa nekim napadačkim opcijama, Zadar primirio sve u napadu i koševima Karla Žganeca, Božića i Drežnjaka, odveo utakmicu na svoju stranu i na kraju slavio 96:90.

Luka Božić je utakmicu završio sa 33 poena, uz samo jedan promašaj iz igre i ukupan šut 10/11, 13 skokova, 8 asistencija i konačnu valorizaciju od čak 51! Marko Ramljak je dodao 13 poena, Juan Davis 12.