Nizozemska smrznula Hrvatsku na -35

Hrvatski juniori jučer su doživjeli bolan poraz od Nizozemske u drugoj utakmici na EP.

Europsko prvenstvo, 2. kolo.

Hrvatska-Nizozemska 63:98 (14:36,18:17,11:25,20:20)

(Rudan 20, Bošnjak 9/ Enaruna 29, Vuurst De Vries 22)

Nizozemci su u susret krenuli kao iz snova, dok se naši juniori u tom i takvom tepmu jednostavno nisu snašli. Ekspresno su postigli čak 36 poena za deset minuta, naše obrane jednostavno nije bilo, dok u napadu nismo mogli gotovo ništa pa je naših 14 poena bilo premalo i Nizozemska je imala +22 na kraju četvrtine. Nekako su naši momci uspjeli kontrolirati obranu u drugoj četvrtini te nisu dozvolili “Tulipanima” da povećaju svoju prednost, no to se i dalje za Hrvatsku u tom trenu činilo nedostižno.

Sve je kulminiralo ponovno očajnom trećom četvrtinom za nas. Već ionako veliku prednost sa poluvremena, Nizozemska je još više povećala pa je na kraju treće semafor pokazivao ogromnih 43:78. U zadnjoj četvrtini obje su reprezetnacije promiješale igrače, četvrtina je završila 20:20 pa je Hrvatska uspjela samo zadržati tih ružnih -35.

Matej Rudan s 20 poena je bio jedina svjetla točka Hrvatske.