Novačić i Vucić sredili beskrvni Zadar

Cibona je slavila u prvom derbiju sezone protiv Zadra prilično lako, odličnom trećom četvrtinom.

HT Premijer liga, 2.kolo:

Cibona-Zadar 90:71 (26:26, 21:18, 29:17, 14:10)

(Novačić 21, Vucić 17/ Allen 19, Fundić 12)

Prilično izjednačeno poluvrijeme je započelo odličnom igrom Cibone, koja je povela 9:0, no Zadar se nakon toga probudio i vratio u utakmicu. Vrlo brzo su i preko raspoloženog Allena i poveli te se potpuno adaptirali i počeli zadavati Ciboninoj obrani probleme. Kada mu se u napadu pridružio i Junaković, igra Zadra počela je dobivati smisao, no nisu igrači u plavim dresovima uspjeli pobjeći Ciboni. Mate Vucić i Matic Rebec su bili najraspoloženiji kod Cibone i na krilima njihovim poena i energije, Cibona je sredinom druge četvrtine vratila vodstvo na svoju stranu i to uspjela sačuvati do poluvremena. Cibona je u prvom poluvremenu šutirala slobodna bacanja 15/16, a najefikasniji u njenim redovima bio je Vucić sa 15 poena, dok je Byron Allen sa 12 bio najbolji kod Zadra.

Cibona je serijom od 12:0 došla do 62:51 u 24. minuti nakon nekoliko uzastopnih poena odličnog Ivana Novačića. Nastavila je Cibona sa odličnom igrom u trećoj četvrtini i koristiti konfuziju u obrani Zadra, što je dovelo Cibonu na +19 (76:57) u 28. minuti, Zadar je uspio u zadnjoj sekundi preko Allena samo smanjiti na 76:61.

Cibona je u zadnjoj četvrtini samo održavala razliku, dok Zadar ni u zadnjoj četvrtini nije uspjevao pronaći ritam iz prvog poluvremena, kada su bili itekako konkurentni. U 35. minuti Cibona je imala najveću prednost, od 83:63. Zaredali su i jedni i drugi pred kraj utakmice sa nekoliko grešaka, baš je vidljivo bilo da se samo čeka kraj utakmice i da je kvaliteta drastično pala. Konačni rezultat je na kraju bio 90:71 za Cibonu.

Prvo ime kod Cibone odlični Ivan Novačić sa 21 poenom, 6 skokova i 2 asistencije, a odličan je bio i Mate Vucić sa 17 poena i 8 skokova.

Kod Zadra najviše poena Amerikanac Allen 19 te Fundić 12.