Novačićevih 31 poen za slavlje Cibone protiv Šibenke i plasman u polufinale

Utakmica na velik broj poena prelomljena je sredinom zadnje četvrtine.

Kup Krešimir Ćosić, četvrtfinale:

Cibona-Šibenka 106:93 (30:30, 24:16, 27:28, 25:19)

(Novačić 31, Bilinovac 12 / Nakić 21, Vuko 16)

Sadržajnu prvu četvrtinu odigrali su Cibona i Šibenka. Cibona je dobro otvorila utakmicu sa 8 poena Novačića, od čega dvije trice, no vrlo brzo se Šibenka uključila i sa nekoliko poena stigla vodstvo Cibone. Nisu Dželalijini momci u tim trenucima izgledali nimalo inferiorni pa se do kraja četvrtine nastavila igra koš za koš, a tricom Nakića Šibenka je i povela 21:24 u 8.minuti. Cibona se vratila preko Prkačina i Ljubičića, ali na prvi mali odmor se otišlo sa izjednačenim rezultatom 30:30. Obrana gotovo pa i nije bilo.

Nešto bolje su odigrali i jedni i drugi obranu već na početku druge četvrtine, a Cibona se kroz pet minuta odvojila na +7 (42:35), no vrlo brzo je Bašić tricom smanjio zaostatak. Ipak, tricom Bilinovca i dvicom Novačića, Cibona je natjerala Dželaliju na time-out kod rezultata 47:38 u 26.minuti. Konsolidirali su se igrači Šibenke u nastavku, no nisu mogli spustiti zaostatak ispod sedam razlike. Cibona je preko Ramljaka i Gibsona otišla na 54:45, na 27 sekundi prije kraja. Poluvrijeme je zaključio Bašić bacanjem za 54:46. Novačić je bio prvo ime kod Cibone sa 10 poena, dok je Nakić sa 12 bio najbolji kod Šibenke.

Malo po malo Šibenka je smanjivala prednost Cibone i u 25. minuti stigla do 64:62. Novačić je podigao prednost Cibone tada na 66:62, a Šarić tricom vratio Šibenku u život, za 66:65. Na Šibenkinu žalost, Vraneš je brzo napravio dva prekršaja u napadu i na taj način vratio Cibonu u igru. Prkačin je odveo Cibonu na +5 ponovno u 28.minuti, a do kraja je Cibona prednost povećala na +9 preko Novačića, no smanjio je Vladović u zadnjoj sekundi za +7 Cibone. Novačić je nanizao 28 poena već do 30.minute.

Cibona je prelomila utakmicu sredinom zadnje četvrtine, kada su trice zabijali Badžim i Bilinovac za +11. Sve do kraja je bilo održavanje razlike za konačnih +13  i plasman u polufinale.

Ivan Novačić je bio prvo ime susreta sa 31 poenom, uz šut 11/16, trice 4/6 te 4 skoka i 2 asistencije. Josip Bilinovac je dodao 12, a Krešimir Ljubičić 11.

Kod Šibenke, najbolji Toni Nakić sa 21 poenom, 4 skoka i 5 asista. Tonko Vuko je dodao 16 poena.