Novi poraz Splita, svladala ih Rogaška

Druga ABA liga stigla je do 14. kola.

U prvom susretu dana Primorska je potvrdila prvo mjesto tijesnom pobjedom nad MZT-om na gostovanju u Skoplju rezultatom 77:78, a junak momčadi Jurice Golemca bio je Žan Mark Šiško koji je ubacio 23 poena te zabio buzzer beater.

Splitski “Žuti” gostovali su kod Rogaške na neugodnom gostovanju gdje su tražili pobjedu nakon domaćeg poraza od Dynamica.

Rogaška-Split 74:69 (16:18, 20:14, 14:22, 24:15)

Davis 12, Sarajlija 11 / Cobbins 18 (14sk), Morris 16

Prvo poluvrijeme možemo ukratko sumirati i reći da je Split imao već nakon polovice utakmice imao 13 izgubljenih lopti, domaćini su zabili šest trica, a jedini pozitivan lik kod Splićana bio je Cobbins s 10 poena i devet skokova. Momčad Vladimira Anzulovića ponovno je izgledala bezidejno te o tome dovoljno govori podatak da su glavni šuteri Morris Maj Kovačević zajedno uputili jedan šut za tri poena, a proveli su 15, odnosno 8 minuta na parketu u tom periodu.

U drugom poluvremenu je izgledalo kao da su gosti živnuli, pogotovo u trećoj dionici kada igraju na pogon Jamela Morrisa. Ipak, posljednja četvrtina još jednom je ogolila sve probleme “Žutih” koji postižu tri poena u pet i pol minuta igre…Na kraju tricom Kovačevića i polaganjim Morrisa stižu čak Splićani na poen zaostatka, ali gube tri lopte u nizu i tu je priči kraj. Ukupno 25 izgubljenih lopti je imao jedini hrvatski predstavnik u ovom natjecanju od čega su za 12 krivi bili bekovi te su Zulini momci zasluženo upisali sedmi poraz u sezoni.

Sedme pobjede u sezoni ostvarili su Dynamic i Borac izjednačivši se sa Splitom dok je Sutjeska protiv oslabljenog Zrinjskog stigla do osme pobjede te će biti na diobi mjesta s poraženim iz susreta Sparsa i Lovćena dok će pobjednik tog dvoboja na diobu drugog mjesta s MZT-om.