Očajno prvo poluvrijeme odvelo Zadar u poraz

Zadar i MZT su odigrali prvu od tri moguće utakmice kvalifikacija za nastup u ABA ligi slijedeće sezone, a MZT je došao do važne pobjede.

ABA liga, kvalifikacije, 1.utakmica:

Zadar-MZT Skopje 83:89 (18:30,18:27,25:22,22:10)

(Božić 19, Little 18/ Bojić 24, Woodard 22)

Zadar je pripremu ove utakmice odradio protiv Škrljeva u domaćem natjecanju, u ne baš lijepom okruženju i atmosferi u kultnim Jazinama, nakon što su navijači nakratko prekinuli utakmicu svojom bakljadom, a ta tmurna i otužna atmosfera kao da se preslikala i na samu ekipu. Očajno je Zadar izgledao prvo poluvrijeme. Totalna bezvoljnost, beskrvnost u obrani, bez ideje u napadu, a s druge strane sve su to iskusni gosti kažnjavali pa je Zadar već u prvoj četvrtini primio velikih 30 poena, a onda još 27 u drugoj, ukupno čak 57 za dvadeset minuta. Koliko je to očjano izgledalo, svjedoče i povici sa tribina “Uprava odlazi” i “Igrajte pi.kice”, što se Tornado dugo nije priuštio svojim igračima. Taj podatak dovoljno govori kako su igrači Ante Nazora izgledali na terenu. Njihov bivši igrač i kapetan Ive Ivanov ih je uništio sa 17 poena, dok je Amerikanac Woodard pridodao 16. Luka Božić s 12 poena jedini koji je ličio na nešto. 36:57 na poluvremenu nikako nije oduševilo domaće navijače koji su svoje igrače u svlačionicu ispratili zvižducima.

Nisu Zadrani ništa bolje reagirali ni u trećoj četvrtini. Tek na trenutke bi pokazali volju i želju, zabili neke poene, no onda bi ponovno gubili lopte, loše dodavali, a gosti su to sve skupo naplaćivali lakim poenima, iz reketa te sa trice pa je najveća prednost gosiju bila 28 razlike. Ipak, pred kraj treće četvrtine, Zadar je uspio smanjiti prednost gostiju ispod 20 poena zaostatka pa su ostavili koliko toliko nade da se možda eventualno može nešto popraviti u zadnjih deset minuta. Izgledali su gosti na početku zadnje četvrtine malo lošije, no domaća momčad nije imala nikakvu ideju kako bi spustila zaostatak ispod 15 poena. Tricom Littlea u 34. minuti pala je ta prednost ipak na 69:81. Konačno se sjetila domaća momčad malo podići tempo, prije svega u obrani i spustila na 71:81 u 36. minuti košem Dašića. Ubacio je koševe tada Ivanov za goste, a onda je Little povezao 5 poena i doveo svoju momčad na zaostatak od 7 poena (76:83) tri minute prije kraja. Bojić je slobodnim bacanjima ponovno vratio na 9 razlike za svoju momčad pa je Nazor time-outom pokušao razbuditi još svoju momčad koliko se može. Izgubio je Little loptu nakon toga, Woodard kaznio zakucavanjem, a Dašić vratio 9 poena zaostatka, a u slijedećem napadu Vuković zabija tricu za 6 poena minusa. Božić je pogodio nakon toga jedno bacanje za 82:87, 45 sekundi prije kraja, a kolega mu Woodard je na drugoj strani iskoristio prekršaj Vukovića i zabio dva bacanja za 82:89. Pokušao je tada Little tricom uzvratiti, ali neprecizno, a nakon njega jedno slobodno bacanje zabio je Dašić za -6 i nakon toga više nije bilo šanse za bilo što.

Zadru preostaje skupiti glave i pokušati u utorak u gostima doći do, možemo sada slobodno reći, iznenađenja i vratiti seriju u Zadar na majstoricu.