Odličan Zadar izborio majstoricu

Zadar se nakon 0:2 u prve dvije utakmice, odličnom igrom u trećoj te pogotovo u večerašnjoj utakmici, vratio u život i izborio majstoricu u svojoj dvorani.

HT Premijer liga, polufinale, 4.utakmica:

Cedevita-Zadar  78:84 (18:24,24:20,17:18,19:22)

(Pullen 16, Stipanović 14/ Žorić 18, Bašić 17)

Zadar je nakon pobjede na Višnjiku u Zagreb došao sa ciljem da pokuša kreirati iznenađenje i da izbori majstoricu u svojoj dvorani. Tako su i krenuli i već nakon prve četvrtine imali vodstvo od 6 razlike te jasno pokazali svoje namjere. Očito je da ih je pobjeda u trećoj utakmici prilično podigla pa su izgledali jako dobro i na neki način iznenadili Rimčevu momčad. Ipak, Cedevita je u drugoj četvrtini reagirala nešto bolje, dobila drugu četvrtinu, ali je Zadar ipak na poluvrijeme otišao sa vodstvom od dva razlike. Ponovno su raspoloženi bili Luke iz Zadra, Božić i Žorić.

U drugom poluvremenu Cedevita je nakon samo tri minute pobjegla na +7, ali Zadar je odličnom serijom 9:0 prešao u vodstvo koje je sačuvao do kraja treće četvrtine. Na ulasku u odlučujućih deset minuta razigrao se Lovre Bašić i sa tri trice svoju momčad odveo na +5, na pet minuta prije kraja. Cedevita je u tim trenucima izgledala izgubljeno, dok je Zadar na krilima Bašića i energičnog i borbenog Žorića kontrolirao rezultat. Cedevita je redala promašaje, a Zadar je košem Dašića četiri minute prije kraja otišao na 63:71, da bi isti igrač podigao na +10 nakon samo minute igre. Potpuno je Zadar u tim trenucim zaustavio Cedevitu, onesposobio im napade, dok su Zadrani u napadu koristili sve rupe u obrani Cedevite i dvije minute do kraja je bilo jasno da pobjeda ide u Zadar. Na kraju konačnih i potpuno zasluženih 78:84.