Cibona je već na startu ABA lige pokazala snagu.

ABA liga, 1.kolo

Mornar – Cibona 77:87 (16:28, 16:23, 27:16, 18:18)

(Mihailović 18, Jeremić 18 / Prkačin 24, Reuvers 18)

Cibona je odlično otvorila utakmicu u Baru. Nakon početnog vodstva domaće ekipe 7:4, Cibosi su serijom 8:0 otišli na 7:12 i tu su počeli graditi veliko vodstvo. Širokim napadima raširili su domaću obranu, koja se bazirala na čestim udvajanjima, što su bekovi Cibone kažnjavali asistencijama pa je tako Roko Prkačin vrlo brzo došao do 8 poena i to bez promašaja. Mornar se mučio na obje strane terena i vidljivo je da to više nije ista ekipa od prošle sezone, naravno bilo je tu puno promjena, što je Cibona znala kazniti. Nakon prve dionice Cibona je imala +12, ubacila 28 poena i nagovjestila veliku večer.

Druga četvrtina je ponudila otprilike istu sliku. Odličnu Cibonu i skromne domaćine, koji su i dalje ostavljali puno prostora igračima naše ekipe. Razigrali su se i Amar Gegić te Danko Branković pa su napadi Cibone postali ubojiti i raznoliki sa više strana. Roko Prkačin je poluvrijeme završio sa 18 poena i to bez promašaja iz igre (6/6 za dva, 2/2 za tri), a Cibona poluvrijeme sa visokih +19 (32:51).

Mornar se probudio u trećoj četvrtini, pogotovo u napadu, a velike zasluge idu agresivnoj igri koju su pokazali u tom periodu. Ipak, Cibona je i dalje kontrolirala rezultat i imala konstantno vodstvo, iako je Mornar u nekoliko situacija bio ispod deset poena zaostatka.

Dobrom napadačkom dijelu Cibone pridružio se Nathan Reuvers, koji je koristio dobre asistencije svojih suigrača pa je brzo došao do 18 poena, u posljednjoj četvrtini. Kod domaćih su u dobru šutersku formu ušli Mihailović te Jeremić, koji su bili jedina prava prijetnja Ciboninoj obrani. Držala je Cibona dugo vremena dvoznamenkastu prednost, a u posljednje dvije minute ušlo se sa +8 za našu momčad. Vjerojatnu točku na i stavio je Gegić u kontri, na 55 sekundi do kraja odvevši Cibonu na novih +10 i razrješenje pitanja pobjednika.

Sjajnu utakmicu odigrao je kapetan Roko Prkačin, koji je ubacio 24 poena, uz samo jedan jedini promašaj iz igre (9/9 za dva, 2/3 za tri). Nathan Reuvers je ubacio 18, uz 7 skokova, a odličan je bio i Amar Gegić sa 17 poena, 4 skoka i 7 asista.