Odlična Gorica srušila Zlatibor i ostala u utrci za doigravanje ABA 2 lige

Gorica je kontrolirala rezultat u prvom poluvremenu, a onda u drugom dokrajčila protivnika.

ABA 2 liga, 11.kolo:

Gorica-Zlatibor 72:57 (17:16, 18:18, 16:10, 21:13)

(Majcunić 20, Kalajžić 15 / McCoy 9, Papić 8)

Gorica je u Zlatibor doputovala kako bi kroz slijedeće tri utakmice uhvatila nekakvu nadu za doigravanjem, u koje ulazi osam prvoplasiranih ekipa.

Zlatibor je inače na tablici iznad Gorice, imali su prije ove utakmice dvije pobjede, no to ih nije stavilo u nekakvu pretjerano veliku ulogu favorita. Tako se Gorica i postavila od početka utakmice, kontrolirala igru i rezultat i nakon prve četvrtine imala minimalno vodstvo, koje je u drugoj četvrtini malo povećala, no protivnik je cijelo vrijeme bio tu negdje, ne dozvolivši Gorica da značanije pobjegne u rezultatu. Na poluvrijeme se otišlo sa tih +1 sa kraja prve četvrtine.

Malo koševa moglo se vidjeti u prvom poluvremenu i Gorica se tu puno bolje snašla, dok gosti i dalje i u drugom dijelu utakmice nisu dokazivali da su bolja momčad od Gorice. Malo po malo, Gorica je potpuno namenula tempo igre pa je Zlatibor u trećoj četvrtini zabio samo 10 poena, dok je Gorica nanizala njih 18 i ušla u pozitivan tijek igre, sa velikom prilikom da u posljednjoj četvrtini slomi Zlatibor i potpuno.

Ivan Majcunić je na početku posljednje četvrtine povezao dvije trice i Gorica je pobjegla na +13, do tada najvećih, no više od toga mogli su biti zadovoljni igrom u obrani, ako uzmemo u obzir da je protivnik i dalje muku mučio u napadu. U 35.minuti Gorica je imala najvećih +14 (61:47) pa je trener Zlatibora postavio zonsku obranu, kako bi na bilo koji način pokušao razbiti dobar ritam Gorice, ali puno većih problema imao je sa svojim momcima kada je u pitanju napad. Gorica je tada povezala tri napada bez realizacije, a Zlatibor mini serijom 4:0 došao na 61:51, nešto manje od četiri minute prije kraja. Povezao je nakon toga Ljubičić dva izvrsna zakucavanja i Gorica je otišla na 67:54 u 37.minuti. Pokazalo se to kao ključna prednost, koju Zlatibor nije mogao više sustići i Gorica je na kraju upisala važnu, četvrtu pobjedu u sezoni, za ostanak u igri za doigravanje.