Odlična utakmica Maccabija i Efesa pripala Simonu, Žižić najbolji kod domaćih

Odličnu utakmicu odigrali su u Tel Avivu, Maccabi i Anadolu Efes.

Turci su odigrali u Tel Avivu jednu od najzrelijih i najboljih utakmica ove sezone. Kada se razigra od početka utakmice Shane Larkin, onda Efes igra totalno drugačije, što se vidjelo i večeras.

Izraelci su dobro otvorili utakmicu, imali +7 nakon prve četvrtine, a onda je Efes prebacio u višu brzinu, Larkin je počeo pogađati vanjske šuteve i prednost Maccabija se topila. Za domaćine je odličnu rolu odrađivao naš Ante Žižić, koji je danas bio najbolji strijelac domaćih.

Efes je već do poluvremena uzeo vodstvo (47:50), a onda su kroz treću četvrtinu potpuno nametnuli svoj ritam. Larkin je nastavio svoju napadačku rapsodiju, naš Kruno Simon je dijelio asistencije, ali i poentirao kada je trebalo i Efes je u tom periodu naveo vodu na svoj mlin.

Maccabi je tek uspjevao malo se primaknuti, no Efes je odmah imao spreman odgovor, prije svega u napadu. Dobro su i centri Efesa reagirali prema Žižiću u drugom poluvremenu, nije bilo toliko lakih poena za njega i u takvom tempu, Efes se približavao pobjedi. Odlična obrana Efesa na kraju je presudila, domaćin je u drugom poluvremenu ubacio samo 31 poen, dok se šut Efesa znatno popravio u tim ključnim trenucima i gosti su zatvorili utakmicu sredinom posljednje četvrtine. Čak 13 trica je na kraju ubacio Efes, domaćin promašio dosta toga u drugom dijelu (samo 2 trice u drugom pol.) i odveo sam sebe u šesti poraz u nizu u Euroligi. Slavio je Efes na kraju 78:92…

Ante Žižić je za domaće ubacio 23 poena i imao 6 skokova, a James Nunnaly je ubacio 14.

Kod pobjednika, Shane Larkin prvo ime sa 26 poena (6/7 trice), 6 skokova i 6 asista, Tibor Pleiss je dodao 15, a naš Kruno Simon je završio utakmicu sa 10 poena, 2 skoka i 7 asista.