Odlični Vito Porobić predvodio Cibose do trijumfa nad Krkom

Juniori Cibone, branitelji naslova, lako su se obračunali sa Krkom na otvaranju turnira.

Cibona-Krka 100:71 (14:21, 38:12, 31:15, 17:23)

(Porobić 25, Gnjidić 22 / Mori 14, Klobučar 13)

Mladi Cibosi, koji su otišli na poluzavršnicu u Beograd bez najboljeg igrača Roka Prkačina, otvorili su turnir protiv Krke. Nešto lošiji njihov ulazak u utakmicu Krka je iskoristila i brzo povela pa se na prvi dvominutni odmor otišlo njihovim vodstvom 14:21. No, u drugoj četvrtini stvari su za našeg predstavnika i branitelja naslova polako sjedale na svoje mjesto. Odličnom igrom Vite Porobića i Lovre Gnjidića, Cibosi su prvo stigli prednost Krke, a onda i poveli. U tom ritmu su nastavili cijelu četvrtinu, koju su na kraju dobili sa visokih 38:12 i pobjegli Krki na +19.

Nastavila se dominacija mladih Cibosa i u drugom poluvremenu pa je tako u 26. minuti bilo ogromnih +30, 69:39. Svoju odličnu igru je nastavio Porobić je u već tada imao 25 poena na kontu. Nastavila se dominacija Cibone i dalje, razlika je samo rasla, do ogromnih 83:48 na kraju treće četvrtine.

Krka je uspjela malo primiriti Cibonu u zadnjoj četvrtini, no to je bilo sve od njih, uvjerljiv poraz nisu uspjeli izbjeći.

Vito Porobić je sa 25 poena bio prvo ime utakmice, uz šut 10/10 za dva, dodao je 6 skokova i 2 asistencije, dok je Lovro Gnjidić zabio 22, uz šut 9/11, uhvatio 4 skoka, podijelio 3 asistencije i imao 5 ukradenih lopti.

Vrijedi spomenuti i Lukšu Buljevića i njegovih 20 poena i 6 skokova, dok je Sandro Rašić zabio 17, uhvatio 6 skokova, podijelio 7 asistencija i imao 4 ukradene lopte.