Odličnoj Gorici derbi protiv Cedevite Junior, Mulaomerović zaradio isključenje

Zanimljiva, uzbudljiva i nervozna utakmica na kraju je pripala danas odličnoj Gorici.

Gorica je odlično otvorila ovaj susret, ubacila čak 5 trica u prvoj četvrtini i u 7.minuti imala +9 (21:12). Razigrao se Ivan Tvrtko Majić, koji je ubacio dvije trice, a Cedevita je proigrala tek nakon ulaska Filipa Bundovića. Završila je prva četvrtina 24:17 za Goricu.

Cedevita se nakon tri minute druge četvrtine nsšla u velikim problemima. Prvo je zbog tri osobne igru morao napustiti Goran Filipović, zatim je isključenje zaradio trener Damir Mulaomerović, a onda je i Bundović zaradio četvrtu osobnu i Gorica je to iskoristila i pobjegla na +16 u jednom trenutku (45:29). Dosta nervoze smo vidjeli u tom periodu utakmice, suci su se raspištoljili sa sviranjem svega i svačega pa je utakmica dobila jedno drugo lice, za razliku od odličnog i mirnog početka. Gorica je držala visok postotak šuta, ubacila još četiri trice u drugoj četvrtini i na poluvrijeme otišla sa +15 (49:34), a veliku prednost, osim odličnog šuta, mogu i zahvaliti odličnom “uštopavanju” brze igre Cedevite i tu se gosti nisu najbolje snašli, što ih je u konačnici i dovelo do tolikog zaostatka.

Cedevita je odlično otvorila drugi dio. Josip Batinić je povezao dvije dvice, zatim je Filipović ubacio tricu, vratio istom mjerom Uljarević i za svega minutu i pol rezultat se promijenio na 52:41, prilično nekoliko živahnih akcija sa obje strane smo vidjeli u uvodnim minutama. Ludi tempo malo je stao, momčadi su primirile strasti, a Gorica je i dalje kontrolirala rezultat. Gosti su se najbliže primakli nakin trice Filipovića u 26.minuti, na 58:49. Ante Mašić i Uljarević su sa pet vezanih poena i nakon nove tehničke Emira Šabića, odveli Goricu ma 66:52 u 28.minuti. Četvrtinu je zaključio Filipović, dvicom i dodatnim bacanjem za 68:55.

Početak posljednje četvrtine su obilježili česti promašaji vanjskih šuteva, sa obje strane, no i tom ritmu Gorica je čuvala dvoznamenkasto vodstvo. Gosti su sredinom četvrtine promašili možda i dva ključna šuta (Šabić, Filipović) koja bi ih, da su ušla, priključila rezultatski i Gorica je u kontri preko Mašića otišla na visokih 77:64 u 35.minuti. Ivan Batur je tricom za 82:66, činilo se, otklonio sve dvojbe oko pobjednika u 36.minuti, ali gosti su sa ekspresnih 7:0 smanjili na 82:73. Nakon toga, Šabić je iz bacanja smanjio na 82:75, na 2:20 do kraja, Baković promašio otvorenu tricu, a nakon prekršaja Kapuste, Šabić sa nova dva bacanja smanjio na 82:77. Kapusta je ubacio tada tricu za 85:77, Filipović smanjio dvicom, a Cinac u slijedećem napadu odveo Goricu na nedostižnih 87:79, manje od minute do kraja.

Konačni rezultat bio je 89:79, a prvo ime Gorice bili su Kalajžić i Uljarević, svaki sa po 18 poena, dok je Kapusta ubacio 12 poena uz 11 asistencija.

Cedevitu su predvodili Emir Šabić sa 26 i Goran Filipović sa 20 poena.