Odzvonilo je Pipanu

Zadar je doživio još jedan poraz, ovoga puta od Mornara na domaćem terenu i vjerojatno je ovo oproštaj od Aleša Pipana od trenerske klupe Zadra. Logično.

ABA liga, 4.kolo:

Zadar-Mornar 83:93 (27:18,16:29,18:20,12:11)

(Grant 22, Božić 19, Little 18/Waller 19, Rebić 16, Vranješ 14)

Zadar je otvorio utakmicu odličnim zakucavanjem Kristijana Krajine i nastavio u tom ritmu za vodstvo 9:0, a tek su tada gosti postigli prvi koš preko Lukovića. Zadarskoj publici predstavio se Magarity i vrlo brzo postigao 7 poena te je Zadar prvu četvrinu zatvorio sa 27:18 košem Domagoja Vukovića sa zvukom sirene. Nadošao je Mornar u drugoj četvrtini te je preko Amerikanca Wallera, prešao u vodstvo. Waller je došao u drugoj četvrtini do čak 13 poena, od čega 3 trice. Zadrani su posebno loše reagirali u tom periodu kada su primili čak 29 poena, a zabili samo 16. Grant i Magarity bili su najbolji pojedinci kod Zadra, kod gostiju spomenuti Waller.

Loše je Zadar otvorio drugo poluvrijeme pa su gosti vrlo brzo pobjegli na +8 i to nekako održavali kroz treću četvrtinu, dok su domaći pokušavali uporno nekim jedan na jedan riješenjima, koja nisu previše imala smisla niti urodila plodom. Na treći odmor otišlo se sa rezultatom 61:67. U zadnjoj četvrtini Zadar se u jednom trenu primaknuo na 71:72, no onda je Waller zabio dvije trice za redom, Vranješ je dodao zicer i otišao je Mornar na prednost od 71:82. Pokušavali su Zadrani na sve načine vratiti se u utakmicu, no bezuspješno i Mornar je na kraju zasluženo slavio 83:93.

Kod Zadra Grant je postigao 22, Božić 19, a Little 18, a kod gostiju Waller 19, Rebić 16, Vranješ 14.